Ebor Festival’deki Grup 1 koşular tamamlandı…

17 Ağustos 2022 Çarşamba günü ilk startı verilen ve 20 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilecek son gün koşularıyla birlikte tamamlanacak olan, İngiltere-York Hipodromu’nun ev sahipliğindeki Ebor Festival kapsamındaki Grup 1 koşular tamamlandı.

Festivalin ilk günü Baaeed’in geçilmezliğini sürdürüp 10’da 10 yaptığı G1 Juddmonte International Stakes’in ardından Perşembe günü 3+ yaşlı kısraklar G1 Yorkshire Oaks’ta birincilik mücadelesi vermişti. Alpinista’nın üst üste 5’inci G1 zaferine ulaştığı koşunun ardından Ebor Festival’in üçüncü gününde ise G1 Nunthorpe Stakes günün tek Grup 1 yarışı olarak koşuldu.

Sonucu merakla beklenen bu önemli sprint yarışında son sözü söyleyen ise John J. Quinn’in antrene ettiği, jokey Jason Hart ile koşuya katılan Highfield Princess (Night of Thunder – Pure Illusion, Danehill) oldu. 2 yaşındaki dişi tay The Platinum Queen (Cotai Glory – Thrilled / Kodiac) ise koşudan ikinci olarak ayrıldı.

Highfield Princess

7 Ağustos günü Fransa’da katıldığı G1 Prix Maurice de Gheest’i kazanan Highfield Princess, 12 gün sonra bu kez İngiltere’de G1 Nunthorpe Stakes’i kazanıp üst üste ve toplamda 2’inci G1 zaferine ulaştı. 5 yaşındaki kısrağın toplamda ise 29 koşuda 11 birinciliği bulunuyor.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir