Unutulmaz Atçıyı rahmetle anıyoruz

14 Şubat 2017 tarihinde aramızdan ayrılan SAAYSD Başkanı, atçı ve yetiştirici Remazan Kaya’yı ölümünün dördüncü yıl dönümünde rahmetle anıyoruz.

Temiz kalpli, yardımsever ve içi dışı bir insan olmasının yanı sıra Türkiye’nin en büyük ekürilerinden birinin sahibi olup başta Kafkaslı olmak üzere koştuğu safkanlarla yarış pistlerinde büyük başarılara imza atan Remazan Kaya, yıllar geçse de unutulmayacak ve her zaman sevgiyle anılacaktır.

Bu vesileyle merhuma Allah’tan rahmet, Kaya Ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Nur içinde yatsın…

 

 

News Reporter

8 thoughts on “Unutulmaz Atçıyı rahmetle anıyoruz

  1. Kesinlikle o katkısı yadsınamaz. Bir de atçılıga önemli bir katkısı da atlarını her hipodromda mümkün se her gün koşturma alışkanlığı kazandırdı atçılığımıza

  2. Arap atı ırkı hakkında ne biliyorsun da bozulduğuna hükmettin ey yüce uzman !! Rahmetli Remazan Kaya Turhan Çakar ile birlikte Dünyanın Arap atı arenası olan Paris Longchamp hipodromu Arabian Wold Cup’da at koşma vizyonuna ve cesaretine sahip birisi idi. Bazı kerameti kendinden menkul asli üyeler gibi sadece VİP de viski içmez kalabalık ahırların , dev çiftliklerin içinde atlarla olurdu her daim.

 1. Rahmetlinin arkasından kötü yazanları allaha havale ediyorum.
  Bunun ne dinimizle nede insanlıkda
  yeri var.
  Kendisi yukarıda yazıldığı gibi yardımsever ve temiz kalpli bir insandı.
  Kafkaslı gibi bir şampiyonu şampiyon yaptı ve bazı kişiler bu başarıyı çekemediler. Allah rahmet eylesin.

 2. Allah gani gani rahmet eylesin. Binlerce kişiye ekmek yedirdi. Arap atçılığında büyük hizmetleri oldu. Bütün kazandığını atlara yatırdı. Tjk kendisine haksızlık da yaptı. Ki neticesinde Kafkaslı gibi bir şampiyonun da yitirilmesine yol açtı. Mekanı cennet olsun

 3. ben bahis oynayıcısıyım, abiyi tanımam.. bildiğim iyi atçıydı, güzel insanmış, herkes öyle söylüyor.. çok kişi ekmeğini yemiştir, kaç tane atı olduğunu kendisi de bilmezdi sanırım.. memlekette eşeklerin yarısı onun ekürisindeydi. fakat arap atçılığını bitirdiği de aşikar, eskiden de yarım kanlar vardı ama sayıları bir elin parmaklarını geçmezdi, şimdi bakıyorsun, arap yarışlarının yarısı yarım kan.. bu şekilde arap yarışı da koşulmasın, safkan sahipleri enayi mi?

 4. Beyler ölmüşlerimize hakkımızı helal edelim varsa.onları güzel taraflari ile yad edelim.arkalarından fatiha okuyalım.

 5. Yorumların yayınlanmasını memnuniyetle okudum.Kendi adıma teşekkür ederim.
  Hadisi şerif olduğu rivayet olunan bir Anadolu sözü vardır : Ölülerimizi hayır ile yad edelim.
  Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun diyelim, görevimizi yapıp doğru bildiklerimizi söylemekten de geri durmayalım.
  Onlarca pedigrisi iptal edilen bir kişi Safkan Arap Atları Derneği başkanı oluyor. Şaka gibi değil mi ?
  Kardeşi Selim instagramda jokeyliği bırakacağını açıkladığı canlı yayının sonunda,” Küçük Tunca ve Fındık 7 olmasa, bugün Kaya ailesi olmazdı ” diyor. Bu da ayrı bir şaka olsa gerek. O atlarla aynı yarışlarda koşup da arkalarında gelen atların, sahiplerinin, seyislerinin, jokeylerinin vs.lerinin hakları ne olacak ? Mesele sorunları ” öte dünyaya ” ötelememede .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir