Efsane Başkan’ın Kupasını EZER GEÇER kazandı…

19 Eylül 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 Bahadır Gödek Koşusunu, Baran Cemiloğlu’nun sahibi ve yetiştiricisi, Süleyman Özgezer’in antrenörü olduğu Ezer Geçer (3y ae Lion Heart – Miss De Havilland, Cape Cross), jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Grey Kurt (Perfecto) elde ederken, mücadeleden Malkoçhan (Talip Han) üçüncü, Hyper Loop (Captain Rio) dördüncü, Chaotic (Azaraks) ise beşinci olarak ayrıldı.

Ezer Geçer (Mustafa Çiçek)

Kariyerinin en önemli birinciliği…

Yarış hayatının 17’inci startında 3’üncü birinciliğini elde eden Ezer Geçer, Bahadır Gödek Koşusu ile kariyerinin en önemli birinciliğini imza atarken kazancını da 653.718 TL’ye yükseltti.Startla birlikte ön gruba gelip ilk viraja üçüncü sırada giren Ezer Geçer, karşı düzlüğü ve son virajı da aynı pozisyonda dönüp son düzlüğe çıktı. Düzlükte bariyer dibinden çok uygun bir kulvar bulan jokeyinin teşvikleri ile son 150’de önde kaçan Grey Kurt’u yakalamayı başaran safkan, bu metreden sonra elde ettiği az farklı liderliği koşunun sonuna kadar korumayı başarıp bir baş farkı ve 2’06”47’lik derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir