Kartepe’den bir EL NINO geçti…

17 Ocak 2020 Cuma günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Kocaeli Büyükeşhir Belediye Başkanlığı Koşusunu, Nişan Arek Kuyumciyan’ın sahibi ve yetiştiricisi, Sarven Zadik Atilla Minasoğlu’nun ise antrenörü olduğu El Nino (5y da Victory Gallop – Platonic Chat, Danehill Dancer), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

El Nino (Halis Karataş)

6 Safkanın katılımı ile 1900 metre kum pistte koşulan 133.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda kolay bir galibiyete imza atan El Nino, sonlarda artan temposu ile 2’01”95’lik bir derece gerçekleştirerek, en yakın rakibinin 6.5 boy önde rahat bir birinciliğe imza attı. Başarılı bir performans sergileyen ve son 200’e kadar rakibine direnmeye çalışan Savaş Atı (Kaneko) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 3 boy gerisinde Katma Değer (Win River Win) üçüncü, onun da 1 boy arkasında Win For Me (Sageburg) dördüncü oldu.

29’uncu startında 9’uncu kez finiş çizgisini önde geçen El Nino, kariyerinin 7’inci Grup galibiyetine imza attığı mücadelede, ilk kez geldiği Kocaeli’ndeki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.950.100 TL’ye yükseltti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası Koşusu 2020
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir