Elazığ Hipodromundaki ‘Geri Dönüşüm Parkı’na büyük ilgi…

Türkiye Jokey Kulübü Elazığ Hipodromu’nda atık malzemelerden oluşturulan ‘Geri Dönüşüm Parkı’, TRT Haber başta olmak üzere yazılı ve görsel basında büyük ilgi gördü.

Çocuklarda geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla atık malzemelerden oluşturulan Geri Dönüşüm Parkı, Elazığ Hipodromunda atık malzemelerin yeniden kullanılması ile gerçekleştirildi.

Hipodroma gelen çocuklara, geri dönüşümün önemini anlatmak ve onların zaman geçirebileceği bir alan oluşturmak için planan park ile ilgili olarak Türkiye Jokey Kulübü Elazığ Hipodrom Müdürü Mehmet Demirçelik TRT Haber’e yaptığı açıklamada “Doğal kaynakları korumak ve geri dönüşümü verimli hale getirmek amacıyla bu projeyi gerçekleştirdik. Hipodromumuzun tesislerinde kullanılan bariyerler, lastikler, paletler ve varil benzeri atıkların geri dönüşümünü sağlayarak, bunları şirin bir parka dönüştürdük. Amacımız aileleri ile hipodromumuza gelen çocuklarımızın eğlenceli vakit geçirirken, bir taraftan da sıfır atık projesinin önemini anlayarak sürdürülebilir geleceğe adım atmalarını sağlamaktır” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Yardımcısı Fatih Önalan da atıklardan güzel bir park oluşturulduğunu ifade ederek, “Doğa bize emanet. Bu emaneti iyi korumak zorundayız. Burada da çocuklara hitap edilen bir park oluşturulmuş. Çevre bilincini oluşturmamız gerekiyor” diye konuştu. 

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir