Eli Öpülesi Anne… SETRYN

12 Ocak 2020 Pazar günü İzmir’de koşulan A2 Güzel İzmir Koşusu’nu Ahmet Güzelocak’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu Grayocean (Offlee Wild – Setryn, Strike The Gold) jokeyi Halis Karataş ile kazandı. Grayocean, Güzelocak ekürisinin şampiyonlar veren kısrağı Setryn’in sahalarda boy gösteren 5. tayı…

İlk tayı Egehür pistlere koşu kazanamadan veda eden Setryn’in sırasıyla Graystorm, Grayempire, Grayamazon ve Grayocean isimli 4 farklı aygırdan olan yavruları, yarış pistlerinde kazandıkları Grup ve Kısa Vadeli koşularla annelerinin ismini yarışçılık tarihine altın harflerle kazıdılar. İlk tayı doru olan (Egehür) ve koşu kazanamayan Setryn’in sonraki 4 kır tayı toplamda 8 Grup (3 G1), 4 Kısa Vadeli koşu kazanarak olağanüstü bir sayı ile annelerini temsil ettiler.

Bu yıl Luxor isimli aygırdan ‘Al – Dişi’ tayı, önümüzdeki yıl ise Torok isimli aygırdan ‘Doru – Erkek’ tayı 2 yaşlı olarak sahaya gelebilecek olan Setryn’in, farklı don renginde olan bu taylarının yapacağı performansları şimdiden merak konusu.

Setryn ve Grayocean
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir