EMIL KURJAK’dan kolay galibiyet…

24 Haziran 2023 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Orhan Doğa Özsoy koşusunu, Onur Dilbaz’ın sahibi olduğu, Erol Yağcı tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Emil Kurjak (3y de Luxor – Katsuya, Kaneko) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini White Khan (Native Khan) elde ederken, Edgar (Native Khan) üçüncü, Alanalp (Bushranger) dördüncü, Nirvana (Graystorm) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste ikinci grup zaferi…  

G1 Erkek Tay Deneme koşusunu kazandıktan sonra Gazi Koşusunu pas geçip bu yarışı hedefleyen Emil Kurjak, son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde koşuyu ön grupta takip edip düzlükten sonra içerden yaptığı ataklarla liderliği aldı ve sonlarda farkı açarak kolay bir galibiyet elde ederken üst üste ikinci grup zaferine ulaşmış oldu.   

Mountain’in 8 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Big Hill liderliği alırken ikinciliğe Point Of Finally ve Serseri Hat girerken daha sonra Emil Kurjak sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Big Hill liderliğini korurken ikincilikte Serseri Hat daha sonra Emil Kurjak ve Point Of Finally şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Big Hill ikincilikteki Emil Kurjak ve Serseri Hat ikilisinin önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de içerden gelen Emil Kurjak kolay şekilde liderliği aldı. Gerilerden Edgar’ın yanında White Khan’ın en dıştan da Alanalp’in atakları görüldü. 200’den sonra farkı daha da açan Emil Kurjak 5 boy farkla ve 1’35”56 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

1 thought on “EMIL KURJAK’dan kolay galibiyet…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir