Emir Alkaş yetiştirmesi Etonian İngiltere’de kazanarak başladı

Türkiye’nin yanı sıra yurtdışında da yetiştiricilik yapan genç atçılardan Emir Alkaş’ın İrlanda Whitethorn Stud’da yetiştirdiği Etonian (Olympic Glory – Naan) isimli 2 yaşlı erkek tay, yarış kariyerine İngiltere Sandown pistinde katıldığı 1400 metre çim pistteki maiden mücadeleyi kazanarak başladı.

Richard Hannon’ın antrene ettiği Etonian’ın 23 Temmuz 2020 Perşembe günü kazandığı yarışta ikinciliği Godolphine ekürisine ait Charlie Appleby’nin antrene ettiği One Ruler (Dubawi) elde ederken, mücadeleden Prince A A Faisal ‘ın sahibi ve John Gosden’ın antrenörü olduğu Third Kingdom (Make Believe) ise üçüncü olarak ayrıldı.

Alkaş, Etonian’ı 19 Kasım 2018 Pazartesi günü İrlanda Goffs satışlarının ilk gününde  14.000 €’ya satmış, ardından kısrağını War Commnand’dan gebe olarak Türkiye’ye getirmişti. Yurt dışında yarış kazanan bir tay yetiştirmeyi başaran genç atçıyı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Emir Alkaş

 

News Reporter

1 thought on “Emir Alkaş yetiştirmesi Etonian İngiltere’de kazanarak başladı

  1. Vay Maşaallah taya bak, o kalabalığın içinde ne istersen yapıp yarışı kazanıyor. Süper eğitilmiş. İki yaşlı maiden atlar bizim 8 yaşında ki atlardan düzgün koşuyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir