En büyük hayalini gerçekleştirdi…

Jokeylik mesleğinde 20 yılı geride bırakan ve bu dönem içerisinde 2500’ün üzerinde yarış kazanıp önemli başarılara imza atan usta jokey Özcan Yıldırım, kariyerinin ilk Gazi Koşusunu Secret Power ile kazanmayı başardı.

İlk Kısrak Koşusu galibiyetini de bu sene Secret Power ile elde eden Yıldırım, 2022 yılına çok iyi bir başlangıç yaptı. Yılın ilk haftasından itibaren jokey sıralamasında ilk sıralarda yer alan 37 yaşındaki tecrübeli jokey, yılbaşından bu yana 7 G3, 3 G2 ve Gazi Koşusu galibiyeti ile birlikte 5 G1 zaferine imza attı.

Secret Power (Özcan Yıldırım)

Yılın an itibariyle en fazla G1 kazanan jokeyi olan Özcan Yıldırım editörümüz Atahan Zilcioğlu’na yaptığı kısa açılmama “Gazi Koşusunu kazanarak en büyük hayalimi gerçekleştirdim. Böylesine anlamlı bir kupayı kazandığım için çok mutluyum. Bir daha hiç kazanmayacak olsam dahi bütün meslektaşlarımın bu kupayı bir gün mutlaka kazanmalarını canı gönülden isterim. Kelimelerle anlatılabilecek bir şey değil” dedi.

Özcan YıldırımNews Reporter

2 thoughts on “En büyük hayalini gerçekleştirdi…

  1. Keşke Erhan Yavuz,Yemen Tunç ve Engin Yalçın gibi jokeylerimizde kazansaydı.Ozcan kardeşimize bundan sonraki yarışlarında başarılar dilerim.

  2. Gönlüm Yeğenim Hisman dan yanaydi o kazanmayinca Özcan yıldırımın kazanmasına sevindim inşallah diğer meslektaşlarına da kazanmak nasıp olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.