Engelleri bir bir geçen MANGUSTA hedef büyütüyor!

23 Eylül 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Prof. Tevfik Başer koşusunu, Murat Cavcav’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Savaş Gürkan’ın yaptığı Mangusta (2y kd Native Khan – Chantalle Rua, Mountain Cat) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Zızka (Sommerabend) elde ederken, Oğlumsun (Abjar Academy) üçüncü, Full Moonth (Tizway) dördüncü, Doktor Samet (Scarface) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üçte üç yaparak geçilmezliğini korudu…  

Yarış hayatına Şartlı-1 Minimo koşusunu kolay kazanarak başlayan Mangusta ikinci startında Şartlı-3 mücadeleyi yine kolay bir birincilik ile tamamlamıştı. Bu kez sertleşen rakipler yanında ve tek dişi olarak katıldığı mücadelede nasıl bir sonuç alacağı merakla beklenen kır dişi tay, ilk kez buluştuğu tecrübeli jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde orta grupta yer tutup düzlükten sonra yaptığı ataklarla öndeki Zızka’yı yakaladı ve 200’den aynaya kadar olan zevkli mücadeleyi az farkla da olsa lehine çevirerek start aldığı üçüncü koşusundan da galibiyetle ayrılmış oldu.

News Reporter

2 thoughts on “Engelleri bir bir geçen MANGUSTA hedef büyütüyor!

  1. Geçen yaristada söyledim bu yarıştan sonrada söylüyorum 2.olan at Zizka ileride hepsinden daha iyi at olacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir