English Channel’ın G1 galibi oğlu Woodoo Song Türkiye’ye geliyor!
 • Evcimen Harasından flaş transfer…
 • English Channel’ın G1 galibi oğlu Woodoo Song Türkiye’ye geliyor!

Amerika 2020 Çim Pist Aygır Kazanç sıralamasında liste başı olan English Channel’in en önemli oğullarından ve NYTB 2018 Champion Turf Male (NYTB 2018 Şampiyon Çim Erkek) ödüllü G1 Galibi Voodoo Song (English Channel – Mystic Chant, Unbrıdled’s Song) , 2021 yılında Türkiye’de aşımlara başlamak üzere Evcimen Ekürisi tarafından satın alındı.

Ağustos ayından beri süren görüşmelerin bu hafta sonu bitirilmesiyle, Amerika’da 2021 yılında hangi harada aşımlara başlayacağı merakla beklenmekte olan aygırın Türkiye’ye gelmesi kesinleşti.

954.350 $ kariyer kazancına sahip olan Voodoo Song, 1600 metre çim pistte koşulan G1 Fourstardave Handicap’ı beyaz bayrak-ayna yaparak kazanırken, Yoshida, Heart to Heart, Divisedero ve Delta Prince gibi tamamı G1 galibi olan rakiplerini geride bırakmayı başarmıştı.

Voodoo Song’un Amerika’da popülerliğini zirveye çıkartan bir başka başarısı ise Saratoga’da G3 Saranac Stakes’i kazanırken; ‘yarış hayatında sadece 2 kere mağlup olan’ Bricks and Mortar’ı (2019 Eclipse Horse of the Year- 7.085.600 $) geride bırakmasıydı. Voodoo Song’un geçtiği bu isimlerden 2.5 Milyon $ kazanç sahibi Yoshida WinStar’da 2020 yılında 20.000 $ bedelle aşımlara başladı. Bricks and Mortar ise 2021’de 55.000 $ bedelle Shadai‘da aşımlara başlayacak…

Voodoo Song’un babası English Channel (2007 Eclipse Turf Male ödüllü) yarış hayatında 5.319.028 $ kariyer kazancına ulaşırken, Çim pistte 6 G1 yarış kazanarak adını yarışçılık tarihine ismini altın harflerle yazdırmış bir safkandır.

Aygırlık hayatında da özellikle Çim Pistte kendi ekolunu oluşturan English Channel, bununla birlikte kum pistte de G1 galibi taylar vermiştir. Özellikle 1500 – 2400 mesafe grubunda dominant aygır karakterine sahip English Channel’in şu ana dek 9 farklı tayı G1 kazanma başarısı elde ederken, sayısız tayı da G2 ve G3 galibi olmayı başarmıştır.

Halen 2020 Çim Pist Aygır Kazanç sıralamasında lider durumda olan English Channel temsilcilerinin toplam kazancı 55.000.000 $’a  (henüz 600’ün altında yarış hayatı başlamış tay ile) yaklaşmıştır. Koşan at başına 91.000 $ kazanç ile çok parlak bir başarısı olan English Channel’ın, hem tayları, hem de gebe kısraklarının son yıllardaki satışlarda Türk Yetiştiricilerin alımlarında baş sırayı aldığı da görülmektedir.

Voodoo Song
News Reporter

8 thoughts on “English Channel’ın G1 galibi oğlu Woodoo Song Türkiye’ye geliyor!

 1. Sevindim ve Sayın Evcimen i tebrik ediyor, hayırlı olmasını diliyorum. Kendileri yetiştiriciliğimiz açısından önemli bir değer takip edebildiğim kadarıyla. Bu açıdan da teşekkür ediyorum. Çok zor bir işi başarıyorlar.

  Güzel bir familya dan değerli genç bir aygır, eşkal olarak Albatur u andırdı bana, sevdim,
  CATAPULT, DAREDEVIL gibi erkenden ele geçmiş bir hazine, İnşaallah değerlendirebilmek nasip olur hepsini.

  1. Teşekkür ederim. Umarım Türk Atçılığına faydalı olur. Daha önce olduğu gibi (Toccet, Justenuffhumor, Corinthian, Dutyfree) hep erişilebilir fiyat bandında kalacaktır. Öncelikle kendi kısraklarımıza uygun aygırlar seçmeğe çalışıyoruz. Aygır’dan para kazanmak gibi bir misyonumuz hiçbir zaman olmadı. Tüm Aygırlarımızın Taylarının Kazanç/Koşan oranlarını zirvede görmek futbol takımı tutmak gibi en büyük tutkumuz.

 2. Bir de amerikalıların ATÇILIK kültürlerini ithal edebilsek keşke. Eğitmelerini, yaklaşımlarını.
  20 tane at 15 saniye de starting box a giriverirmi arkadaş.

 3. Klasik koşuları hedefleyen at sahipleri için harika bir seçenek. Umarım doğru eşleşmeler yapılır ve başarılı olur. Camiaya hayırlı olsun.

 4. Voodoo Song klası ve potansiyeliyle pistlerimizde Strike The Gold , Red Bishop etkisi yaratacak önemli bir aygır olacak.2018 sonrası yarış kariyerinde sıkıntılar yaşamasına karşın koşturulmaya çabalanması manasızdı. Tüm sıkıntılara karşın bu süreçtede 2 kez ikincilik elde eden klas safkan, ülkemizde hara performansıyla önemli yavrular verecektir.Eküriye ve ülkemiz yetiştiriclerine hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.