ENJOY ve Ahmet Çelik 4’ledi…

19 Ekim 2018 Cuma akşamı merhum Günen Ökten adına İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen KV-9/S koşuyu, Naciye Arzu Alpaslan‘ın sahibi, V. Garo Kuyumciyan’ın yetiştiricisi ve Zafer Temuçin’in yetiştiricisi olduğu Enjoy (Victory Gallop – Mamma Mia, Royal Abjar), jokeyi Ahmet Çelik ile 1500 metre sentetik pistte 1’31”88’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

2 Yaşlı 7 tayın start aldığı mücadelede başarılı bir performans sergileyip jokeyi Ahmet Çelik ile üst üste 4’üncü kez birinciliğe ulaşırken sentetik pistte 5’te 4 yapan Enjoy, aynı zamanda ilk sınıf koşu galibiyetine imza atarken kazancını da 254.950 TL’ye yükseltti.

Koşunun favorisi Rubuco (Dr Fong) sentetik pistte ikinci mağlubiyetini alırken, mücadeleden Jiminy Cricket (Victory Gallop) üçüncü, The Power (Perfect Storm) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Enjoy (Ahmet Çelik)

Koşu sonrası düzenlenen törende, kazanan tayın sahibi Naciye Arzu Alpaslan‘a kupasını, Samim Saner verdi. Törene, TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Eski Başkanlardan Yasin Kadri Ekinci, Asli Üyeler Fahri Narmanlı ve Edip Çizmeci ile davetliler de katıldı.

GÜNEN ÖKTEN

Günen Ökten, 1925 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi ve TED Koleji’nde lise eğitimini tamamladı. 1950 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Avukatlık stajından sonra İstanbul Hazine Avukatlığı görevine başladı. 1967 yılında Amerika A.İ.D.  bursunu kazanarak gittiği University of Pittsburgh’ta iki yıl kaldı ve amme idaresi üzerine master yaptı. Fransızca ve İngilizce bilen Ökten, 1978 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyeliği’ne seçildi. Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Sekreterlik, Disiplin Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı görevinde bulunan Günen Ökten, 2009 yılında vefat etti.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir