Enternasyonal Festivalde bir ilk gerçekleşebilir!

7-8 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek olan Longines Uluslararası Yarış Festivaline yurtdışından sadece 16 safkan kayıt yaptırırken, bu safkanların 4’ünü Türk Atçılara ait Amerika ve İngiltere’de koşan safkanlar oluşturuyor.

Vefa İbrahim Aracı’ya ait İngiltere’de koşan Arbalet ile Müzeyyen Karabulut’a ait Amerika’da start alan Sharm El Sheikh isimli safkanlar 1600 metre çim pistte koşulacak olan Topkapı Koşusuna kayıt olurlarken, Kaan Turan Yurdabak’a ait Amerika’da koşan Paint The Corners ve Cem Sevim’e ait yine Amerika’da start alan Viva Per Lei isimli safkanlar ise yine 1600 metre çim pistte koşulacak olan İstanbul Koşusuna kayıt olmuş durumdalar.

Bu dört safkandan Amerika’da koşan ve Murat Sancal’ın antrenesinde başarılı sonuçlar elde eden Sharm El Sheikh, Paint The Corners ve Viva Per Lei’den herhangi biri veya tamamı şayet Türkiye’ye gelecek olurlarsa bir ilk gerçekleşmiş olacak.

Cem Sevim, Kaan Yurdabak ve Dinçer Karabulut

Her ne kadar daha önce Amerika’da start almış safkanlardan Türkiye’ye koşmaya gelenler olduysa da, Enternasyonal Yarışlara katılmak üzere 11 saatlik uçak yolcuğu sonrası ülkemize direkt Amerika’dan gelen bir safkan olmamıştı. Dolayısıyla 3’ü beraber aynı uçakta gelmesi beklenen söz konusu safkanların Türkiye’ye gelmesi bu alanda bir ilki oluşturacağı gibi, Türk atçıların yurtdışında koşan safkanları ile Türkiye’de koşan safkanlar arasında da tatlı ve ince bir rekabet yaşanmasına neden olacak!

Paint The Corners
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir