Erken çekimli İngiliz Kısraklara Denetim…

Yüksek Komiserler Kurulu ülke genelinde erken doğumlu safkan İngiliz tayların olduğuna dair şüphelerin ortadan kaldırılması, yetiştiricilerin kendi haralarında yaptıkları aşımların aleniyetinin tesis edilmesi, özel haralarda çekimlerin sağlıklı bir şekilde kontrol altında tutulması ve haksız rekabetle karşı karşıya kalınmaması amacıyla kontrolü sağlamak için teknik heyet ziyaretleri gerçekleştirdi.

Görev kapsamında program dahilinde özel haralar ziyaret edilerek Safkan İngiliz kısrakların gebelik kontrolleri yapıldı. Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörü Murat Birol Kayim’in de katılımlarıyla ülke genelindeki özel haralar ziyaret edildi ve kontroller sırasında yetiştiriciler ile bir araya gelinmek suretiyle sektöre ait sorunlar yerinde dinlendi ve eksiklikler üzerine istişarelerde bulunuldu.

Kurulunun kontrol ve teknik ziyaretlerini, şaibeleri ortadan kaldıracak şekilde aralıklarla devam ettirmeyi planladığı öğrenildi.

News Reporter

2 thoughts on “Erken çekimli İngiliz Kısraklara Denetim…

  1. Çok geç kalınmış hem de çok. ..hangi taylar diğerlerine göre kaç ay hatta kaç yaş büyük koştu sahada bilinen bisi..ingilizler ve araplar için

    1. Araplar 3 lü koştuğu için ay farkı o kadar avantaj sağlamayabilir ancak 3 lü ingilizlerin 2 li diye sahaya getirildiği bilenen bir şey fakat ispat gerekliydi denetimler iyi oldu.4 lü araplar 3 lü diye koşuyorsa da bu denetimlere Tigem haraları da dahil edilmeli kasım ayında padoklarında tay görüldüğü iddiaları incelenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir