Esenboğa’da tozu dumana kattı…

20 Ağustos 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Esenboğa koşusunu, Mazlum Kayacık’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Batuhan Turgul’un yaptığı Yıldız Tozu (4y aa Wiener Walzer – Texas Tea, Common Grounds) Sadettin Boyraz’ın raporlu olması nedeni ile değişen jokeyi Görkem Özçelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Malkoçhan (Talip Han) elde ederken, Lorenzo (Step By Step) üçüncü, Grey Kurt (Perfecto) dördüncü, Sumel Han (Sports Hero) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk buluşma bu sezonki ilk sınıf galibiyeti getirdi…

Sezona Ankara’da Şartlı-4 koşu ile başlayan Yıldız Tozu, sonraki süreçte her ay iki yarış koştu ve katıldığı yarışlarda başarılı neticeler alarak istikrarını korumasını bildi. Bugün jokeyinin raporlu olması nedeniyle ilk kez buluştuğu jokeyi Görkem Özçelik idaresinde sabırlı bir bekleme yarışı yapan safkan, düzlükteki etkili sprinti ile kazanarak bu sezonki ilk sınıf galibiyetini elde etti.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Grey Kurt liderliği aldı. İkinciliğe Luminescence girerken daha sonra Sumel Han ve Malkoçhan sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Grey Kurt liderliğini korurken yine ikincilikte Luminescence daha sonra Malkoçhan, Sumel Han ve Yıldız Tozu şeklinde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Grey Kurt liderliğini korumaya çalışırken dışardan Malkoçhan’ın ve en içerden de Yıldız Tozu’nun atakları görüldü. 200’den sonra içerden gelen Yıldız Tozu rakiplerine hakim olarak 1,5 boy farkla ve 1’23″18 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir