Lozan’da şok! Yarışsever isyanda, A.Çelik Hastane’de!

İzmir Yarış Sezonunun 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus yıl içerisindeki en önemli koşularından biri olan ve 1 Aralık 2019 Pazar günü Şirinyer Hipodromunda koşulan G3/HTD Lozan Koşusunu, Salih Yıldızer’in sahibi, Sultansuyu TİM’in yetiştiricisi ve İsmet Akkılıç’ın antrenörü olduğu Bildenhan (7y ka Ateştopu – Neşe, Tulyad), jokeyi Tolga Yıldız ile kazandı.

10 safkanın katılımı ile 1600 metre kum pistte koşulan 135.500 TL birincilik ikramiyeli koşu büyük bir şanssızlıkla başladı. 1 numaralı kulvardan çıkış yapan koşunun büyük favorisi Oğuzboylu’nun jokeyi Ahmet Çelik, start verilir verilmez atından düştü ve safkan kurallar gereği daha ilk metrelerde mücadele dışında kaldı. Beklenmedik bu tatsız olayla başlayan yarışı harika bir performans sergileyen Bildenhan 1’51”85’lik derecesi ile 3.5 boy önde kolay bir şekilde kazandı. Çaltepe (Ayabakan) başarılı bir performans sergilediği mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın yarım boy gerisinde Alptuğhan (Araslı) üçüncü, onun da 7.5 boy arkasında Ağapersen (Joker) dördüncü oldu.

76’ıncı startında 20’inci kez finiş çizgisini önde geçen Bildenhan, kariyerinin 8’inci Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede İzmir’deki 4’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 2.503.490 TL’ye yükseltti.

Bildenhan (Tolga Yıldız)

Yarışsever isyanda!

% 35’lik AGF oranı ile sadece koşunun değil, günün de önemli favorilerinden biri olan Oğuzboylu ve Ahmet Çelik’in yaşadığı talihsizlik, Hipodromdaki yarışseverler tarafından hoşnutsuzlukla karşılanırken, sosyal medyayı kullanan çok sayıda yarışsever de oyunlarını bu şekilde kaybettikleri için Çelik’e büyük tepki gösterdiler.

Ahmet Çelik Hastane’ye götürüldü!

Yarışseverlerin tepki gösterdikleri bu anlarda jokey Ahmet Çelik ise sol ayak ve sol omuz travması nedeniyle ambulansla hastaneye götürüldü. Bazı kişilerin hipodromdan çıkarken ambulansa müdahale etmeye kalkıştıkları bilgisi alındı.

Bildenhan (Tolga Yıldız)
News Reporter

12 thoughts on “Lozan’da şok! Yarışsever isyanda, A.Çelik Hastane’de!

 1. isterse 15 gazi kazansın Ahmet Çelik çok sevimsiz bir adam. Asla bir Halis abi olamayacağı gibi jenerasyonunda bulunan Özcan ve Kocakaya kadar da güven vermiyor. Geçmiş yıllarda kendisinin ve ailesinin içinde bulunduğu nahoş olaylarla adı anılacak sürekli. öyle ki içinde bulunduğu ambulans yumruklandı işte bugün.

 2. Ben bu yarışı oguzboylu gayet kolay bir galibiyet alacağını umit ederken böyle bir gereksiz güven den dolayi her yaris sever gibi beni de üzdü sen ki suan Türkiye üst üst gazi Koşusu kazanmis bir jokeyken sana start verilmesi ile düşmek ne kadar yakışır sen ilk once kendine yakistirdin bugünkü olayi merak ediyorum. Belki sen birinci olsam diyecem ama kesin olurdun adam gibi ciksaydin 7 bin degilde 1 bin tl vereydi evimize eli dolu giderdim. Allahin huzurunda ben sana hakkımı helal etmiyorum. Ne zaman ederim tum yaris sever lerden Özür dilersen hakkımı helal ederim..

 3. İzmire gelme diyip ambulansı yumruklayanlar tapusumu sizde İzmirin adam attan düşüyor oturduğunuz sandalyeden kendinizi atamazsınız burda ful rüzgar yapın ancak sorsan modern il İzmir ama görüntüler ortada.

 4. Canlı hayvanın üstunde Allah korumuş demiyorsunuz da kumar oynayıp isyan ediyorsunuz kazanırken iii kaybedince hain hele ayagının üstune düştü dien zat sen atın üstunde bes dk duramazsın yürürken .. Allah korumuş kendisine çok gecmiş olsun Allah beterinden korusun

 5. Umut arkadaş bu Ahmet Çelik zamanında Halis Karataş olsun ve diğer Jokeyler olsun tehlike arz edecek şekilde düşüncesizce at binmiş ve bunun neticesinde Y.Akağaç ın sakat kalmasına sebep olmuş ,Adana hipodromunda da okan kurt arkadaşımızın belirttiği gibi nahoş olaylara karışmışlar,yarışseveri çok sevdiklerinden kardeşi olan müslüm çelik ile gerek adana gerek ankara gerekse istanbul hipodromunda katılmış oldukları yarışlarda favori iken atı getirmemiş kardeşi kazanmış vs . gibi sana çook örnekler veririm,bunları ben jokey diye ata bindirmem,jokey dediğin ahlaklı olur,gentleman olur ,kendini bişey sanmaz,kaldı ki kendisinin sebep olduğu o kaza yalçın akağaç ın sakat kalmasının vebalini muhakkak ödeyecek gün gelecek,ilahi adalet var ,sende burda gelmişsin Ahmet çeliğin avukatlığını yapıyorsun.Bence duygusallığı bırakıp gerçekleri bir araştır ondan sonra gel burda tribünlere oyna.Dünkü yarışta da laubaliliğinin,ciddiyetsizliğinin sonucu bu kaza oluştu,bilerek yaptığını düşünmüyorum ama ciddiyetsiz ve dikkatsizliğinin sonucu olan bir kaza ,her jokeyin başına gelebilir ama baş jokeyliğe oynayan bir jokeyin başına gelmemesi lazım.

 6. Senmi yani gerçekleri biliyorsun demişsin jokey centilmen olur örnek olur falan filan sen kimin centilmen kimin örnek olduğunu nasıl anladın peki yazılıp çizilenlerden dimi mesela herkese göre örnek hokey centilmen jokey halis karataş dimi ee peki sen araştır bakalım yaz internette halis karataşın eniştesi diye neler çıkacak bakalım karşına oda yazılıp çizilen değilmi neticede hadi araştır gel buraya.ahmet çelik favori getirmemişte bilmemnede boş laf kalabalığı.ahmetten neyin vebali çıkacak bırak bu hurafeleride gürkandan ömerden neyin vebali çıktı sahanın gördüğü en müstesna iki insandan peki.

  1. İnsanda azıcık beyin olan idrak eder. Koşuda kaç tane at koşuyor. Ne hikmetse onların jokeyi zıplamıgor. Ne hikmetse agf ve ağır favori Ahmet zıplıyor. Sana bu normale. Sana tavsiyem sen fazla yarış izlememişsin. Ben 30 yıldır. Bu alemdeyim. Sana bol bol dikkatli yarış izlemeni tavsiye ederim. Artı dürbünle veya büyüteçle izle…

 7. bizler ne zaman gönül rahatligiyla atlarimizi jokeylere teslim edecegiz,öyleki bu masrafli iste at sahibi atim en kötü tabela yapsin ayi kurtarayim derdinde iken dürüstleri tenzi ederek tabiri caizse ensesi kalin bazi jokeyler ,tok jokeyler ki bunlar at sahibilerde ayni zamanda öyle rahat atlari satiyorlarki artniyetlerinden zerre süphe duymuyorum basima geldi biliyorum ki özellikle tay yarislarinda canlarini cok seven bu narsistler rica ediyorum adam gibi binmiyeceklerse binmesinler;zaten dürüst olanlar bu sözlerden gocunmaz ,namert olana sözümüz.
  selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir