Favorisi Çaldıran Koşusunu pas geçiyor!

9 Ekim 2021 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 Kraliçe II.Elizabeth Koşusunu kazanan Kurtel Ekürisine ait Aegean Finale  Not This Time)’nin Çaldıran  Koşussunda start almayacağı öğrenildi.

Safkanın sahibi ve yetiştiricisi Nimet Arif Kurtel, 11 Ekim 2021 Pazartesi akşamı canlı olarak yayınlanan Farklı Analiz programına gönderdiği mesajda, sezonun iddialı tayı Aegean Finale’nin Çaldıran Koşusunda start almayacağını, tayın hazırlıklarının 14 Kasım 2021 Pazar günü İstanbul’da koşulacak olan G2 Sakarya Koşusuna göre yapıldığını açıkladı.

Kurtel programa yaptığı katkı esnasında Çaldıran Koşusunda Final Dance ile birlikte A2 Kayı Koşusu ikincisi Reach Of Victory (Luxor)’nin de start alacağını duyurdu.Amerika’dan İthal olduğu için Gazi koşamıyor!

Aegean Finale’nin annesi Final Sense (Street Sense) Arif Kurtel tarafından 2019 yılı Amerika Ocak satışlarından 31.000 $’a satın alındı. Satın alındığında annesinin karnında bulunan Aegean Finale, Amerika’da doğup daha sonra Türkiye’ye getirildiği için gelecek sene koşulacak olan 96.Gazi Koşusunda start alamayacak.

Kendisi sadece 2 kez start alıp sonrasında damızlığa ayrılan Final Sense, 2 ve 3 yaşlarında G2 Criterium de Maisons-Laffitte ve Prix SaintYorre-Criterium de l’Ouest, 5 ve 6 yaşlarında ise G1 Atto Mile Stakes, Maker’s G2 Mark Mile Stakes galibi ve G1 Breeders’ Cup Mile ile G1 Shadwell Keeneland Turf Mile Stakes ikincisi olan başarılı aygır Touch Ofthe Blues (FR)’in anne kardeşidir.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir