Fearless King’in ilk tayı doğdu…

Türkiye Jokey Kulübünün 2023 sezonu için tranfer ettiği üç aygırdan biri olan G2 Mehl-Mülhens-Rennen (German 2.000 Guineas – Almanya Tay Deneme) galibi Fearless King (GB) (Kingman – Astrelle, Makfi)’in ilk tayı Almanya’da hayata gözlerini açtı.

Yarış hayatına iki yaşlı olarak 28 Temmuz 2019 tarihinde katıldığı koşuyu kazanarak başlayan ve sadece 5 koşu süren yarış hayatını 3 birincilik ve 1 üçüncülük ile noktalayan şampiyon Kingman’in oğlu, 2022 yılında haraya alınmış ve Gestüt Helenenhof’ta 3.000 €’ya aşım yapmıştı.

Ülkemizde ilk aşımlarını bu sene gerçekleştirecek olan Fearless King’i aygırlık kariyerinin ilk yılında ziyaret eden kısraklardan 2014 doğumlu Santa Luz (GER) (Campanologist – Salontasche (Dashing Blade)), hafta başında bir erkek tay doğurdu.

Fearless King ilk tayı 2023

Kendisi hiç start almamış bir safkan olan ve BBAG satışlarından Stiftung Gestüt Föhrhof tarafından satın alınan Santa Luz (GER), G3 galibi Saphir ile Listed galipleri Saint Pellerin ve Sanarndia’nın kız kardeşidir. Kısrağın babası Campanologist’i ise, 2010 yılında Dubai Meydan Hipodromunda koşulan G2 Dubai City Of Gold’da temsilcimiz Pan River’ı az farkla mağlup ederken hatırlıyoruz.News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir