FEARLESS LADY çim pist ve mesafe sınavını geçti!

23 Mayıs 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus KV-7 Hikmet Tevfik Ataman Koşusunu, Hakan Sabri Özcan’ın sahibi ve yetiştiricisi, Sabri Bektaş’ın ise antrenörü olduğu Fearless Lady (3y dd After Market – Lady Çuard, Cossack Guard), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Pace (Scarface) elde ederken, mücadeleden Passion Runner (Church Pictures) üçüncü, Rose Of Paradise (Native Khan) dördüncü, Prenses Ayşe (Native Khan) ise beşinci olarak ayrıldı.

Fearless Lady (Gökhan Kocakaya)

Uzuna çıkınca başarılı yarışlar geldi…

Yarış kariyerine geçen sene Kasım ayında start aldığı Şartlı-1 mücadelede elde ettiği dördüncülükle başlayan Fearless Lady, yıl bitmeden koştuğu maiden yarışta yedinci olarak 2 yaşlı dönemini kapattı.

3 yaşında ilk startını Ocak ayı sonunda alan ve koştuğu maiden mücadeleyi beşinci olarak tamamlayan dişi tay, yaklaşık 1.5 ay sonra start aldığı 2000 metre sentetik pistteki maiden mücadeleyi ise 2.5 boy farkla ve kolay bir şekilde kazanarak kariyerinin ilk birinciliğine imza attı.

Başarılı olduğu bu yarış sonrası Fearless Lady bir daha kısa ve orta mesafeye dönmedi. Önce 2000 metre sentetik pistte Handikap-15 ikinciliği, ardından yine 2000 metre sentetik pistte Şartlı-3 üçüncülüğü elde eden safkan, çim pistte ilk kez 2 Mayıs günü koştuğu 1900 metre mesafeli Şartlı-3 mücadelede çıktı. Dördüncü olarak bitirdiği bu yarış sonrası hazırlıkları H.T.Ataman Koşusuna göre yapan yetenekli kısrak, piste çok sağlıklı ve etkileyici bir görüntüde çıktığı mücadeleyi, grubun ortasında bekleme yapıp son düzlükte bariyer dibinden yaptığı etkili sprtint ile en yakın rakibine 2 boy fark yaparak 2’11”07’lik derecesi ile kazanmasını bildi.

2100 metre çim pistteki bu galibiyeti ile mesafeye olan yatkınlığını gözler önüne süren Fearless Lady aynı zamanda Kısrak Koşusu biletini de cebine koymuş oldu.

Fearless Lady (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir