Festivalin açılışı HEVA ve Ahmet Çelik’ten…

7 Eylül 2019 Cumartesi akşamı başlayan ve Uluslararası Yarış Festivalinin ilk günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan ilk sınıf mücadele olan 2 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus KV-6/D Morocco Sorec Koşusu’nu, Cavanşir Mehmetoğlu’nun sahibi ve yetiştiricisi, Sedat Çiftçi’nin ise antrenörü olduğu Heva (2y ke Hakeem – Rokoko, Distant Relative), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

7 Safkanın katılımı ile 1200 metre çim pistte koşulan 61.000 TL birincilik ikramiyeli koşunun son metreleri oldukça çekişmeli geçti. Harika bir bekleme yarışı yapan Heva, ilk kez bir araya geldiği tecrübeli binicisi ile adeta bütünleşerek 3.3 ölçümlü normal çim pistte 1’11”82’lik derecesi ile finiş çizgisini önde geçmeyi başardı.

Hera (Ahmet Çelik)

Düzlüğe çıktıktan sonra 300’de yarışa ağırlığını koyan Banes (Smart Robin), alışılmışın aksine kamçısını bu defa çok kullanmak istemeyen jokeyi ile son 200’de kazanır bir görüntü sergilemesine rağmen aynaya yakın rakibine yakalanıp koşudan ikincilikle ayrılırken, gerideki grubu 3 boy ayıran bu ikilinin arkasında ilk kez Kapalı Gözlük takan Secret Eagle (Smart Robin) üçüncü, ilk yarışını kazanarak bu koşuya gelen She Is The One (Win River Win) ise tecrübeli rakiplerinin ardında dördüncü oldu.

5’inci startında 2’inci kez finiş çizgisini önde geçen Heva, kariyerinin ilk sınıf koşu galibiyetine imza attığı mücadelede aynı zamanda çim pistteki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 122.760 TL’ye yükseltti.

Morocco Sorec Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir