Yeni star FIERO MIO; ‘Gururum’…

Kitapçı Ekürisinin yetiştirdiği ve İtalyanca ‘Gururum’ anlamına gelen Fiero Mio ismini koyduğu 2 yaşlı erkek tay, kariyerinin ikinci yarışından da galibiyetle ayrılmayı başardı. 4.1 ölçümlü (çok yumuşak) pistte koştuğu 1600 metre çim pistteki mücadeleyi 1’38”68’lik derecesi ile kazanan klas tay, gösterdiği parlak performans ile otoritelerden de tam not aldı.

15 Mart 2018 doğumlu olan safkan, 25 Eylül 2020 tarihinde İstanbul’da kazandığı Şartlı-1 mücadelenin ardından 14 Ekim 2020 Çarşamba günü yine İstanbul’da katıldığı KV-8 Joe Clarke Koşusunu 2 boy farkla ve rahat bir şekilde kazanarak yılın flaş taylarından biri olduğunu gösterdi.

Finesse gibi 3 G1 galibiyeti ve 7 Milyon liraya yakın kazancı olan önemli bir şampiyonun öz kardeşi olan tay, sıra dışı performansının yanı sıra gösterişli fiziği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bu sene Gazi Koşusunu üst üste olmak üzere 6’ıncı kez kazanan Ahmet Çelik ile 2’de 2 yapan Fiero Mio (Luxor – Flying Saucer) için yarışseverler tarafından sosyal medyada çok sayıda mesaj paylaşıldı.

Şampiyon adayı tayın 8 Kasım 2020 tarihinde koşulacak ve yılın 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus tek G1 mücadelesi olan Çaldıran Koşusunda nasıl bir performans sergileyeceği şimdiden merakla bekleniyor.

Fiero Mio (Ahmet Çelik) – (Fotoğraf: Emrullah Demirkıran)

 

News Reporter

1 thought on “Yeni star FIERO MIO; ‘Gururum’…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir