Fikret Çınaryılmaz Kupası THE PERFECT SHOW’un…

Atçı, yetiştirici ve TJK Asli Üyesi Fikret Çınaryılmaz anısına 3 Kasım 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-8/S koşuyu, Namık Turan’ın sahibi, Ali Bozkaya’nın yetiştiricisi ve Ömer Güreli’nin antrenörü olduğu The Perfect Show (2y de Bushranger – Madridli, Mountain Cat), jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

The Perfect Show (Hışman Çizik)

5 safkanın katılımı ile 1200 metre çim pistte koşulan 94.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda startla birlikte başa çıkan The Perfect Show, aldığı liderliği bir daha finiş çizgisini geçene kadar hiçbir rakibine vermeden 1’10”17’lik derecesi ve 1 boy farkla birinciliğe uzanan isim oldu. İlk iki yarışından birincilikle ayrılan Alihan (Agresivo) ilk kez geçildiği mücadelede yine başarılı bir performans ortaya koyarak ikinci olurken, bu safkanın 2 boy gerisinde Saetta (Kaneko) üçüncü, onun da 1 boy arkasında Çirçuz (Kaneko) dördüncü oldu.

7’inci startında 3’üncü kez finiş çizgisini önde geçen The Perfect Show, kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede, 1200 metre çim pistteki 2’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 254.320 TL’ye yükseltti.

Fikret Çınaryılmaz Koşusu Kupa Töreni 2019

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir