FINAL DANCE Dubai’de ikinci yarışına kayıt oldu…

Dubai Yarış Karnavalı kapsamında 6 Ocak 2023 Cuma günü ilk yarışına çıkan ve 1600 metre kum pistte koşulan G2 Al Maktoum Challenge Round 1’de jokeyi Ayhan Kurşun ile koşuyu 8’inci olarak tamamlayan Final Dance, Meydan Hipodromunda koşacağı ikinci yarışına bu sabah kayıt oldu.

İlk yarışında kum pisti deneyen klas safkan bu defa 3 Şubat 2022 Cumar günü 2400 metre çim pistte koşulacak olan 80.000 Dolar ikramiyeli Vazirabad Handicap’ta boy gösterecek.

Onur Özelcanat tarafından antrene edilen Final Dance, 15 safkanın start alacağı mücadelede jokey Ayhan Kurşun ile piste çıkacak.News Reporter

11 thoughts on “FINAL DANCE Dubai’de ikinci yarışına kayıt oldu…

 1. Evet sonunda doğru bir tercih yapıldı en kötü tabela da olacağımız bir yarış olacak evet seviye yüksek değil ama şuan ne yazık ki üst gruplar bize fazla geliyor burada öncelikle başarı yakalayalım zamanı gelince diğerlerine bakarız başarılar Final Dance

 2. Ayakları düz bassın. Eğer başlarda tempoya ayak uydurur geride kalmaz ise başarılı bir yarış gelecektir.

 3. Kazanamaması için hiçbir sebep yok inşallah ülkemizi en iyi şekilde temsil edecektir başarılar şimdiden

 4. Final Dance icin bu Final Chance. Bu kosuda da basarili olamazsa daha fazla uzulmeden saglikli bir sekilde ulkemize doner umarim.

 5. Öncelikle Final Dance’e başarılar diliyorum. Ancak yarışın handikat olması bizi hiç yanıltmasın, zira listedeki ilk 4 atın yanında Emperor of the Sun, Ursa Minor ve First Ruler çok güçlü orjinlere sahip ve usta ellerde bakılıyorlar. Ayrıca bu atların asıl hedefleri festivalin final gününde Dubai Sheema Classic’te başarılı olmak kadar yüksek !!!

 6. Ya Fınal Dance sprinti yeterli değil bizdeki 2400 de bile zar zor kazanıyo inşallah kazanır diyecem ama zor biraz. Bari tabela yapsa. buralarda bu mesafelerde kazanacak at kendini türkiyedeki yarışlarda belli eder. yani sabırlı ribella gibi atlar çok kaliteli atlar olduklarını burada defalarca kanıtladılar. bir çok bitti denen yarışları öldürücü sprintlerini atıp kazanarak zaten ülkemiz yarışcılığının üstünde olduklarını kanıtlamışlardı. Nitekim dubaidede başarılı oldular. o yüzden şu anda dubaiye giden atlarımızın hiç biri ribella ve sabırlı kadar kaliteli değil. yani at kendini belli eder ekstra bir şeyler yapması lazım ki. heh işte bu at dubaide iş yapar dersin. ama şu an giden bizim atlar maalesef ekstra bir yarışları olmadı. o yüzden başarı beklemekte bence bir hayalcilik olur. ne diyelim inşallah başarılı olurlar

 7. Bence Kurtel acele etti Dubai seviyesinde at illaki yetiştirecek gözünü karartmış görünüyor.Okla ,kürekle olmaz şimdilik..

 8. At sahipleri buraya uğruyorsa yorumlardan hep başarı beklediğimiz gibi bir yanılgıya düşebilirler.
  Gerçekte ise yorumcuların genel beklentisine dikkat edilirse başarıdan ziyade ve haklı olarak meydan kalitesinde at yetiştiremediğimize vurgu yaptıkları anlaşılır.
  Bizim ülkemizdeki başarıyı baz almanın yanıltıcı olduğunu hep görüyoruz.
  Bugünkü atçılığımızla meydana bir nevi averaj yarışı olarak gidiyoruz.
  Yani sırf inşallahla maşallahla bu iş olmuyor, koşulları iyi gözlemlemek ve atçılığı ona göre yürütmek gerekiyor.

  Final Dance’nin dördüncü geldiği ilk meydan kum yarışında Nimet Arif Kurtel ne demişti, “Atımız bir dahaki meydan kum yarışında kolaylıkla birinci gelir” demişti.
  Demek ki, atçılığı iyi okuyamıyorlar, ben bu sonucu çıkarıyorum.

  1. Hocam öncelikle doğru yarışları tercih etmeleri gerekiyor benim atım yapar demesi için o pist mesafede öncelikle başarılı olması gerekiyor. Final Dance son koştuğu yarışta kum pistte o mesafede ve kumda daha önce başarısı var mıydı? yoktu o zaman dubai de bunun riskine neden giriyorlar atının iyi olduğu pist ve mesafeyi seçersin olur ya da olmaz bizden çok daha bilgili tecrübeli insanların bunların yapması gerçekten üzücü

 9. Bu atı satsınlar ya da sağlam bir dişi ile çiftleştirsinler, çok hantal bu at ya da mesafesini bulamadı tam….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir