Flaş Gelişme! HALİS KARATAŞ’ın Gazi Atı Değişti!

Yarış hayatına 10 Ağustos 2018 tarihinde Halis Karataş ile kazandığı (Şartlı-1) Sabırlı Koşusu ile başlayan ve geçtiğimiz yıl ‘Şampiyon 2 Yaşlı Tay’ seçilen Kurtel Ekürisine ait G1 Çaldıran Koşusu galibi Long Runner (Gio Ponti – Borrowing Base, Personal Flag), 30 Haziran 2019 Pazar günü koşulacak olan 93.Gazi Koşusu’nda şampiyon jokeyi ile 324 gün aranın ardından yeniden bir araya gelecek!

Kariyerine birincilikle başladıktan sonra 21 Eylül 2018 tarihinde start aldığı G2 TYAYSD Koşusunu Tolga Yıldız ile kazanan ve sezonu 21 Ekim 2018 Pazar günü 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus yılın en önemli mücadelesi G1 Çaldıran Koşusunu jokeyi Ahmet Çelik ile kazanıp 3’te 3 yaparak ve namağlup bir şekilde kapatan başarılı safkan, geçirdiği parlak sezonun ardından kış sezonunu geçirmek üzere Adana’ya götürülmüş, bu sene yaz sezonu öncesi ise yeniden İstanbul’a getirilmişti.

3 yaşlı olarak bu sezon Ahmet Çelik ile start aldığı A3 Yarışseverler ve G1 Erkek Tay Deneme Koşularında dördüncü olan Long Runner, Gazi Koşusu öncesi son sınavı olan G2 Sait Akson Koşusunda da aynı jokeyi ile piste çıkmış ve bu önemli mücadeleden üçüncülükle ayrılmıştı.

Ekürinin bu yarışın ardından yaptığı değerlendirmede; diğer taylarla beraber 93.Gazi Koşusunun favorilerinden biri olarak gösterilen safkan için de Halis Karataş’a teklif götürdüğü, ünlü jokeyin de kendisine teklif edilen taylar içerisinde Long Runner’ı tercih ettiği bilgisi alındı.

Halis Karataş
News Reporter

30 thoughts on “Flaş Gelişme! HALİS KARATAŞ’ın Gazi Atı Değişti!

 1. Valla herkesin yorumu kendine Ahmet son 3 yarıştır bu atı helak etti
  Bu at yamanlarbeyi ni güle oynaya geçer
  Mehmet Akif Galibi sayın güzelocak ın tayı ile ikisi arasında bir yarış olur

  1. Haklısın kardeş.. Ben at sahiplerinin yerinde olsam A. çelik e at bile verme sol eli zayıf bğtün atları içeriye kaçırıyor.. İbrahim aracı nın atlarını helak etti bu atıda helak etti herif kime binse hata yapıyor aoranri ondan iyi..

 2. Dişi The Last Romance ile koşmasını beklerdim. Zira Yamanlarbeyi’nin olduğu bu yarışta sprinter bir ata binmek akıllıca değil. Tabela için koşacaktır.

 3. Ahmet celik e iyiki vermemisler atin yaris hayati biterdi karatas binmesiyle ise gazi kazanma sansi kalmamis ama hayirlisi olmus

 4. Bence karataş artık gidip evinde oturmalı bukadar aç gözlülük nereye kadar atlara sevgisi kalmamış karataşın insanları bilinçli yatırtıyor ayıp be yeter binemiyor san bırak kardeş bu işi artık

 5. Kurtel ekürisinin birinci jokeyi kim?
  Cevap: Halis Karataş.

  Dolayısıyla, ilk tercih hakkının Halis’e ait olması çok doğal değil mi? Zaten bu durum geçmişten gelen gelenek ile de tamamen örtüşmektedir. Eliyeşil ekürisini örnek olarak vermek isterim; Ekürinin birinci jokeyi Ekrem Kurt ilk tercih hakkına sahipti, Mümin daha sonra gelirdi, peki en çok Gazi koşusu kazanan Mümin kalkıp buna itiraz etti mi? Cevap: Hayır, çünkü Mümin bu durumu kabul ederek Eliyeşil’in atlarına biniyordu. Tabi ki her tercih doğru olmayabilir, örneğin; Gazi için birici tercihi yapan Ekrem Kapkara’yı tercih etti ve Mümin’e Hafız kaldı ama Gazi’yi Hafız kazandı, Kapkara ikinci oldu yani işin kısmet tarafını da ıskalamamak gerekir.

  Kısacası; Ahmet ve diğer jokeyler Kurtel ekürisinin atlarına binerken Halis’in ekürinin birinci jokeyi olduğu gerçeği biliyorlardı, dolayısıyla sonuçlarını da kabul ediyorlar ki Ahmet Gazi’de ekürinin diğer atına binmeyi kabul ediyor.

  O zaman herkes Halis’in ve ekürinin kararına saygı gösterecek yani jokeyin hür iradesi ile at tercihi yapmasını veya at sahibinin hür iradesi ile atına istediği jokeyi bindirmesini hak-adalet gibi kavramları ile savunmanın hiçbir tutarlı tarafı yok. At sahibi baba, ağabey dahi oğlunu veya kardeşini atına bindirmeye mecbur değil iken Halis konu olunca bazılarının maksatlı olarak yaklaşması ve bazılarının da duygusal olarak bunlara katkı vermesi kabul edilebilir değil…

  Son söz; Bırakın artık bu Halis paranoyasını!!!… Pistler er meydanıdır, diğer jokerler de sürdürülebilir başarıyı yakalasın, Halis’i tahtından indirsin ve jokey olarak birinci tercih olma hakkını emeğiyle kazansın, hiç kimse çalışmadan ve sürdürülebilir başarı olmadan zirveye gelemez…

 6. Tebrikler süha ülgen, kaldiki arif beyin gio ponti hayranlığı ve long runner sevgisi ortadayken kendi degerlerlendirmelerinde daha iyi bir sait akson sonucu beklediklerinden halis tercih edildi, eğer son sait akson yarısında ahmetin hatası sonrası kaybettiklerini dusunmeseler halise teklif etmezlerdi. Halis hali hazırda gazi icin arka tarafı oyalayıp son 800de yarısı hızlandırıp viraja avantajla gireceği bir yarışa hazirlanirken the last romance ile bu teklifin gelmesi onunda beklemedigi bir durumdur.halis abi ahmeti geçen senede ezip geçebilirdi çaldıranda ben binecegim diyerek ama yapmadi.

 7. Halis yada Ahmet bir tarafa, ben Selim Kaya’nın kazanmasını tercih ederim.. Bununla birlikte son büyük yarışların sonuçlarını gözönünde bulunduracak olursak, sanırım bu yıl Gazı’yi ggerçekten akeden tay YAMANLARBEYİ ile Mustafa Çiçek…
  Tüm safkanların ayakları düz bassın, hakeden kazansın…
  Bu vesilesiyle tüm babaların babalar gününü candan kutluyorum

 8. Süha bey halis paranoyasımı o ne ya 34 gazi binmiş hepsi favori kazanmış 6 gazi birde Ahmet çelik in gazi istatistiklerine bakın sonra akıl verin millete.

  1. Serkan Bey,
   Halis paranoyasının ne demek olduğu yazının içinde var, Gazi koşusu kazanmak hatta 4 Gazi kazanmak büyük jokey yani şampiyon jokey olmak için yeterli değildir, eğer geçmişte Gazi kazanmış isimlere bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız, kısacası; sadece Gazi istatistiği ile Halis – Ahmet karşılaştırması yapmak yerine son 10 yılın hatta son 5 veya son 3 yılın performansına bakmanızı öneririm, eğer bir başarı devamlılık göstermiyorsa yani sürdürülebilir değilse 1 numara olamazsız ve birinci tercih ayrıcalığını elde edemezseniz, ayrıca 1 numara olmak için sadece jokeylik performansı da yetmez, iyi sporcu olmanız da gerekir, hatırlatmak için söylüyorum; Gazi sonrası Tjk TV’de konuk olduğu bir programda Ahmet “Gazi için takip ettiği at’ı Halis Ağabeyin tercih etmediğini duyunca rahatladım” mealinde bir açıklama yaptı yani meslektaşlarının dahi 1 numara olarak Halis’i kabul ettiği bu gerçeğini niçin ısrarla kabul etmiyorsunuz.

   Sonuç olarak; Halis’in emeğini, performansını sosyal medyada hakaret düzeyine vardırılan saygısızlıklarla yok sayamazsınız, işte paranoya budur.

   Son söz; Gençler 1 numara jokey olmak için çok çalışmalılar ve yarış içinde aklını kullanmayı öğrenmeliler, tabi ki yetmez; Gençlere rol model örnek bir sporcu olmaları da gerekiyor.

   Hipodromlarımızda çok iyi biniş performans göstermiş hatta Gazi koşusu dahi kazanmış birçok eski/yeni jokey var ancak çok kötü sporcu oldukları için birçoğu jokeyliği erken bırakmak zorunda kalmıştır, dolayısıyla sadece ata iyi binmek birşey ifade etmez, başarılarının/performanslarının sürdürülebilir olması gerekiyor ve mutlaka bunu iyi sporcu profili ile birleştirmeleri gerekiyor.

 9. Ben Ahmet’i severim iyi bir jokeydir, erkek tay denemede de ciddi eleştiriler aldı ama bence o yarışta öyle major bir hatası yoktu, o yarışta Ahmet mükemmel binseydi dahi long runner yamanlarbeyini geçecek görüntüde değildi, ama sait akson öyle değil, Ahmet orda iki büyük hata yaptı: son viraja girerken yamanlarbeyinin aksiyonlarına yeterli teşviklerle karşılık veremedi ve yamanlarbeyinin kuyruk takibini kaybedip atının kalabalık içinde boğulmasına yol açtı buradan yaklaşık 6 boy kaybetti, sonra da telaş yapıp atı erken dışarı aldı long runner o anda henüs doğru aksiyon ve senkronizasyona geçmemişti ve burda da atının mesafesini gereksiz uzatarak yaklaşık 3 boy kaybetti, ama atın son 200 deki aksiyonlarını hepimiz gördük, yani ne güç ne de nefes açısından sorunu olmadığını yaptığı sprint gösterdi hepimize, ama malesef bu iki büyük hatayla iş işten geçmişti, dolayısıyla kurtel ekürisinin şu son iki yarıştan sonra jokey değişikliğine gitmesi, her ne kadar Ahmet’in ata verdiği emeklere saygısızlık gibi görünse de anlaşılır bir durumdur, zira eküri bi benzerinin gazi de de yaşanmasını istemiyor.. Fakat burda halis tercihi biraz kumar gibi, kazanamaz demiyorum ama atın sait akson da neredeyse 13 boy geriden güçlü gelişine baktığımızda 300 metre gibi daha da uzayacak gazi mesafesinde Ahmet dahil üstünde hangi jokey olursa olsun alabilir izlenimini verdi, sonuç olarak iki at arasında artıları ve eksileri bir bütün olarak düşündüğümüzde çok denk kıran kırana bir durum yaşanacak kanımca, dolayısıyla taktik ve tekniği daha iyi uygulayan bir adım önde olacaktır, işte bu denk durumlarda türkiye’de her daim ilk aklıma gelen jokey selim kayadır, ben olsam ilk olarak selime teklif ederdim atımı, ama biliyorum ki değilim, at ve at yarışı sevgisi olan sıradan biriyim, selim ile ekürinin aralarındaki ilişkinin durumunu olurunu olmazını hesaba katmadan yazıyorum, bizden öte eküri, antrenör, yetiştiriciler, seyisler vs tüm olasılıkları düşünerek ve bizden daha iyi bilerek buna karar verdiler bi bildikleri vardır mutlaka.. Aman bi sakatlık veya yarışı kazanayım diye atı hiç etme halleri yaşanmaz, zira inspektordan beridir gaziyi alıp ta sakatlanmadan istikrarlı bir şekilde 3-4 sene daha grup yarışları koşan bir tay-at göremedik,

  1. haklisin gaziden sonra sakat cikan atlar konusunda ama bu biraz yetistiricilikle alakali bir konu , malesef amatörüz , sirf gazi kosabilmek adina atlari harciyoruz . orjin vardir 2liliginde süper kosar 3e geldimi durur , tay vardir 2 yasinda ortalikta yok trapper gibi 3 yasliliginda hatta 4 yasliliginda yada johny guitar 4lülüge kadar hep tabelada sonrasi 1111111 ama bak orjininde exbury var hypreion var mesafe vardi ! meslea bold pilot gibiisi vardir siniri olmasa iki kat daha fazlasi verken 2,26 ile yetinen . bende 96da cekilmis bir bold pilot resmi vardi tsyd kosusu karsidan cekilmis , bold pilot ve digerleri ! resmen önden hem damistayi hem tender sonu topla bir bold pilot genisliginde yoklar ama at sinirliydi tipki muhtesem gr 1 atimiz touch the wolf gibi . biz harcamayi seviyoruz , bizim uzman yetistiricilerimiz doyoun gibi süper bir uzun mesafeci cim aygirini heba ettiler , yav doyoun yavrulari 2liliginde kosturulur mu ? atin türkyieye geldigi yil avrupda kosan yavrusu vardi daylami gr european turf champions 136 time form !!! düsünün bold pilotu o gün icin tutarak gecen strategic choice isimli atin en iyi timeformu 122 idi ! böylesi süper bir aygiri heba ettik .mesela bakin ingiltere beya kentucky derbilerine kazananalarin cogunun bu kosualr öncesi yarisi 4ü gecmez ! bizde ati gebergah ederler , erkek tay denemde olsun sait aksonda taa caldirandan ati öldürmeye basliyoruz malesef . bir frankel diye makine geldi dünyaya at sea birdun 145 time formunu gecti 146 ile ama ati sahibi epsom derbyde irish derbyde yada larc´da kosmadi neden ? cünkü atin mesafesinin o olmadigini düsünüyorlardi hee kossaydi hepsini gecerdi ama totosu 11111111111111111 diye bitti . bilincli bilimsel atcilik ve biz , malesef durum bu

 10. Arkadaşlar LONG RUNNER gazi favorisiyken bir anda geri plana düştü bunun sebebi sol eli zayıf olan bindiği 10 yarışın 9unda ya hata yapıp çok bekleyen yada kulvar tercihi hatasıyla yarışı kaybeden İBRAHİM ARACI ekürüsünün bütün atlarını helak eden A. ÇELİK i savunmayın siz önce bakın bu adam nasıl at sürüyor.. Sol eliyle kırbaç vurabilmek için atları 3 metre içeri kaçırıyor :)) dolayısıyla ben KURTEL ekürüsünü eger böyle bişey varsa bu durum asılsız degilse kutluyor ve çok doğru bir karar aldıklarını belirtmek istiyorum.. Atınızı yıpratmak seyislerinizi ve sizin sayenizde ekmek yiyen insanların hakkını korumak istiyorsanız emeklerine saygı duyuyorsanız atnızı A. çelik e vermeyin.

 11. Süha bey sizin kadar bilgi dolu değilim o kesin ama şunu biliyorumki bu yarış medyasının sihirbaz ilan ettiği halis karataşın jokey turnuvalarında hiç birinciliği yok atlar kura ile çekildiği içinmi acaba.yani bence olarak halisin bindiği atlara Halil ketme ketmenin bindiği atlara da halis binse ketme daha fazla yarış kazanır. Benim fikrim bu doğru yanlış dediğim gibi sizin gibi işin içinden değilim görüşüm bu.

 12. Birde gençlere örnek sporcu diye gösterdiğiniz halis karataş meslektaşı metin hamedinin sırtına yarışta kamçı ile vuran bir adam bumu yani rol modeli.

 13. selamlar serkan kardes, halis karatasi 93 kancansandan beri takip ediyorum , ilk top image´in kazandigi gaziden bu yana tam 29 gazi kosusuna katilmis , 2000ve 2001de askerde oldugundan binmedi ,bu kosularda halisin favori atla girdigi gazi sayisi 15 kosuda ( kaldiki bazi atlar halis bindigi icinde favori konumuna gelir bunu unutmayalim ) popular demand- bold pilot – hizelbeyi- matador yasar- anatoly-blaze to win ile 6 kez kazanirken lyra (burunla asjete kaybetti ki sahadaki herkes ne oldugunu bilir ) pershing -arsenic (burunla kaybetti) cakal carlos (basla kaybetti ) sabirli ile 3uncu -perfect strom ( yaris icinde sakatlandi ) azaraks 9uncu ( atin uzun kosmayacagini söylemesine ragmen ) oglum berat ile 4uncu -2inci at rythm divine ile 5inci olmustur.bu kosularda azaraks ve rythm divine -sabirli isimli atlara kisaci olduklarini bilmesine ragmen binmistir .kisacasi favori girdigi 15 kosuda (3 lira ganyanada favori diyorum ) 6-birincilik -4 ikincilik -1 ücüncülük -1 dördüncülük- 1 besincilik sigdirmistir, favöro girdigi gazi kosularinda % 42 lik bir birincilik yüzdesi mevcut , bunlarin yaninda diger gazilerde 93de golden hawk 95de cessy-97de bold bid 98de golden knight isimli atlara daha iyi atlara binebilme sansi olmasina ragmen bagli oldugu özdemir atman ekürisi atlari ile katildi .muhtemelen panriverin kazandigi gazide ,kossaydi gaziyi kazanacak olan maracaibo´nun sakatlanmasi üzerine gusav isimli ata binmistir bunun gibi favori hatta plaseninde plasesi oldugu atlara bindi örnegin adam gibi ! bir kosu jokey icin kistas midir ? kaldiki gayet iyi bir orani var mesela s.akdiya bakalim kac kere favori bunmis ve kaybetmis (mesela devir ile ) ama bu onun degerini düsürür mü ?en cok kazanan mümin cilgin ama hep favoriyle ama ekrem kurt ondan daha iyiydi , allah askina mümin cilgin kazandigi atlara bakin ! hafiz ugurtay -abbas -nadas-top image -dersim !!!!! mesela bakalim caldiran kosusuna taylarin gazizisine yada araplarin gazisisine hatay kosusuna ,taylarin gazisi caldiran kosusu halis 10 kere kazanmis ahmet celik ise 3 kere ,hatay kosusuna bakalim halis 10 kere ahmet celik henüz kazanamamis ! gr2 g3 kisavade kosulara bakalim her türlü istatistiki anlamda halisin bindigi ati kazandirma orani %27 , ahmetin ise 17 ! selim kayanin bile 22 iken halise hakkini vermek gerekiyor . bu basari sadece favori ata binmekle olmuyor , yillardir her kosusunu takip ediyorum , halis bir ata bindiginde onun ganylardaki fark en az 1,5 ile 2 lira arasinda fark oluyor ,mesela gecen sait aksonda m.cicek ile kazanan yamanlarbeyi ( masallahi var ) halis ile kossaydi 1,15 olurdu . söyle anlatmak istyiorum mesela rüzgarinoglu diye bir at var halis binmeden evvel bir x jokey binmis ganyan 7 lira , digeri binmis 3 ilira sonra lira ve halis binince atin ganyani otomatikmen 2ye geliyor yada altina ve kazandigindada hep favori atlara biniyor diyoruz , halis favori atlara biniyor ! bilmem bilirmisin 90larda halis kis sezonunda arabistana giderdi orda at binerdi ve ne ilginc ordada lider jokey olurdu ( irlandadan fransadan jokeyler gelirdi -henüz dubai meydan yoktu )- bu tesadüfi degil bizzat bir istikrar ve basari disiplin sonucudur , her jokeyin sansli ve sanssiz oldugu kosular vardir , örnegin cumhrubaskanlik kosusu halis ne yapsa olmuyor . son bir detay vermek isterim gecen yilin en iyi atlarindan hasafet ! nerde simdi ? halis bindi at gr ati oldu , indi ortalikta yok , halisin israrla binip cita yükselttigi onlarca at gördük ve görecegiz insallah. bu arada her jokey hata yapar , kamci vurmus diyorsun , vurmayan yok gibi , gazide 95de ertül ile sülo son virajda biribirlerini kamciladilar yoksa sakab gaziyi kazanacakti ! halis vurmustur belkide ne tehlike gecirmistir bilemeyiz bu olan seyler . mesela yalcin akagac simdi tekerleklide madem halisin kamcisi demissin lütfen bir arastir yalcinin kazasina ne sebep olmus , halis saygilar

 14. Ekrem kurt s.akdı m.çılgın gibi az kazanan jokey arkadaşlarıda koşu kazansın diye bir çok düşük profilli yarışta at binmeyen efsanelerle şart 2 maiden handikap 15 demeden bu yaşta her yarışa at binen karataşı aynı kefeye koyup kıyasladıysanız zaten polemik yapmama gerek yok benim.saygılar

 15. amacim polemik degil serkan arkadas , sana göre sartli 2de kosmak acgözlülük gözükuyor , olabilir saygu duyarim ; bana görede sarli 2 kosudada gr1 kosudada ayni cicciyeti sergilemk bir profosyenolliktir. herhalde camiiada ahmetin en cok elestirildigi nokta sol elinin zayifligi ile bu noktadir yani kücük kosulari önemsememek . Halis isin parasinda olsa hergün her hipodroma gider ama dedigini baz alip biraz arastirma yaptim ve ahmetin bursa izmir adana vb hipodromlara halisten daha cok gittigini daha cok her yarisa saldirdigini gördüm, istatistikler ortaya koyuyor :
  2019 yili tjk sitesi istatistik bölümü
  ahmet celik :985 kosu-176 birincilik
  özcan yildirim: 1001 kosu -262 birincilik
  gökhan kocakaya: 982 kosu-196 birincilik
  halis karatas :761 kosu: 246 birincilik ( sakatligindan dolayi muhtemel 22 yarisi kacirdi )
  selim kayayi hesaba katmadim , yasadigi talihsizliklerden dolayi oldukca az at biniyor . yukaridaki istatistik ahmetin halisten sartli vb kosualara daha cok katildigini gösteriyor .eskilere gelirsek hepsi sartli , agrubu b grubu c grubu kosulara katilirdi ,selamlar

 16. Ben bu konu ile ilgili sizlere canlı olarak adana hipodromunda yaşadığım bir örnek vermek istiyorum. 16.03.2011 senesinde kv 6 yarışında halis Karataş aydemirhan adlı ata biniyordu. Favori olan Beran adlı ata tokaçoğlu biniyordu. İkisi Lut a girdi ve Beran yarışı kazandı, ama faul yaparak. Bende yarışı tribünden izliyorum. Hipodromdaki çoğunluk halis Karataş ın bindiği atı tek atmıştı. Fotofiniş kritikti, kafa kafaya bitmişti yarış. Bütün yarışsever ler Hipodromda sanki Halis Karataş yarışı kaybetmiş gibi tepki veriyordu. Halis atı ile padok kısmına dönüş yaparken Birtane seyirci Halis Karataş a ağzı alınmayacak küfürler etmeye başladı hemde yakın mesafeden Halisin görebileceği mesafeden yüzüne karşı, ve tam 1,5-2 dak sürdü bu. Halis Karataş hiç tepki vermeden o seyirciyle polemiğe girmeden sadece yüzüne bakarak o seyircinin izledi. Neyseki seyirciyi güvenlik görevlileri uzaklaştırdı. Aradan 5 dakika sonra yarışa protesto çekildi. Yaklaşık Bi 10 dakika sonra protesto kabul edildi ki Beran yanılmıyorsam sürekli kendini dışa attığı için aydemirhan ın aksiyonlarını bozuyordu buna rağmen yarış fotoda bitti, protesto kabul edildi sıralama değişti. Halis Karataş Bi sonraki yarışa padoğa çıktığında küfür eden aynı seyirci kuponu devam ettiği için büyük bir sevgi gösterisi yaparak Halis Karataş a övgüler düzdü. Yukarıda yazdığımdan birşey anlayan varsa seyirci ve yarışsever profilinin çoğunlukta yapmış olduğu değerlendirme ve yorum oynadığı kuponun devam edip etmediğine göredir. Yani halis Karataş I tek atıp at geldiğinde en büyük halis, kaybettiğinde halis Karataş bu işi bıraksın falan filan. Beyler halis Karataş bu ülkede yetişmiş iyi ve karakterli sporculardan birtanesi dir. O bir değerdir, o BİR kıstatstır, sporcu olarak insan olarak üst düzey birisidir. Kimin ne oldum delisi değildir, herdaim yarışlarda bindiği atların hakkını vermeye gayreteder. Ben kendisini yakinen tanıma fırsatı bulmuş bir yarışsever olarak bunu söyleyebilirim. Çok övdüğünüz Ahmet çelik in Bi adana yarışından sonra sülalesi ile birlikte ring mahallinde başka at sahibi urfalı birileriyle kaç kez kavga çıkardıklarını Hipodromda görmüşümdür. Yani bana burda halis şöyle kötü böyle kötü diyen çoğunlukta simitçi altılısı oynayıp at gelmeyince jokey e hakaret eden bir zihniyeti anlayışla karşılarım çünkü bakış açıları aynı kapalı gözlük takan atlardan bir farkları yoktur, ayrıca memleketçilik yapıp sırf Ahmet çelik urfalı yada Doğulu diye burda laf salatalığı yapanda var bilip bilmeden. Sporcu dediğin önce çalışkan, efendi, terbiyeli, konuşmasını bilen ahlaklı olur. Haa sen bu kriterlere uymuyorsan insan olarak birey olarak ona da sözüm yok. Herkese sevgiler. Son olarakta Yalçın akağaç a yapılan sahada, kaza geçirmesine vesile olan hem selim kaya hemde Ahmet çelik i bu saha asla unutmayacak, elbet ilahi adalet tecelli eder. Allah büyük.

 17. Karataş’ın iyi bir jokey olmadığını düşünmek, hadi kumada oynamaya.Selim kaya’nın bir koşu için yorumu:o gün koşan 5 attan hangisine Halis abi binse o kazanırdı.(koşuda selim Kaya da at biniyor)bu seneki mister Görkem’in finessı geçtiği yarışlar izleyin lütfen.gece gece çok güldüm Karataş iyi at binemiyor😂😂😂

 18. Bakıl açısına bakar mısınız.messi getafeya neden gol atıyor aç gözlü adam😂😂Halis şartlı koşuda neden at biniyor?ben Urfa’da bile binse isterim.lebran jaims neden sezon içinde çok basket atıyor, finallerde atıyor zaten😂😂😂

 19. Yıl 2003 Sufi Gazi Koşusu’nda son anda Keremkoçu geçti.şimdi hatırlayan yarışseverlere soruyorum, o gün Keremkoç yarışı neden kaybetti.Eküri bir daha Gazi Koşusu’nda bildiğim kadarıyla bırakın başarılı olmayı koşturacak puana ulaşan at bile yetiştiremedi.bugün 3-5 atları var.şartlı koşan, handikap koşan.yani yeniden varolmaya ve tekrar Gazi koşacak at yetiştirmeye çalışıyorlar(inşallah bir gün Gazi kazanırlar)bu ‘küçük koşularda’ bazen atlarına Halis Karataş biniyor.şimdi iddiam şudur o gün Keremkoça Halis binseydi yarışı kazanırdı ve ekürinin kaderi değişirdi.evet sadece Gazi kazanmak bir jokeyi 1. Sınıf yapmaz ama şu hikayede bile Halis binseydi diyebiliyorsam (belki de kazanamazdı) bu ona bir yarışsever olarak ne kadar güvendiğimi gösterir.Bir de Kemal beyden o koşuyu hatırlarsa yorumunu rica edeceğim.Kumcular değerlendirme yapmasın kumda oynamaya devam etsinler😊😊😊

 20. Bu arada Ahmet Çelik müthiş bir yetenek olmasa da akıllı bir jokeydir.Arap atlarına daha iyi bindiğini düşünüyorum.bu seneki Benhalil yarışları, Ertemiz ile kazandığı yarış bir izleyin lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir