FLASHING GIRL seriyi 3’e çıkarttı…

23 Ekim 2020 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3/D İstanbul Koşusunu, Yakup Elgaç’ın sahibi, Yavuz Çiftçi’nin yetiştiricisi ve Mehmet Hanifi Elğaç’ın antrenörü olduğu Flashing Girl (6y ak Luxor – Umutlu, Strike The Gold), jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

7 safkanın start aldığı mücadeleye 5 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Flashing Girl, süratli başlayan koşunun ilk metrelerde en geride kalmayı ve grubun 3-4 boy gerisinde beklemeyi tercih etti. Son viraja önündeki kalabalık grupla arasındaki farkı eriterek ama yine sonuncu pozisyonda çıkan kısrak, düzlükte pistin en dışına çıkıp sprinte kalktı.

Flashing Girl 400 geçilirken hala en gerideydi. 300 geçilirken bir at geçen kısrak 200’de dördüncülüğe girdi. Son 100’de rakiplerine üstünlüğünü kabul ettiren Flashing Girl, bu metreden sonra farkı 1 boya çıkartarak 1’37”55’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Moorland (Luxor) elde ederken, mücadeleden Bumerang (Toruk Macto) üçüncü, Prior (Victory Gallop) dördüncü, Blanchard (Mali) ise beşinci olarak ayrıldı.

Flashing Girl (Hışman Çizik)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir