FLUTTERSHY’dan ilk Kısa Vade galibiyet…

3 Ağustos 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-6 Nuri Dürüst koşusunu, Aykut Tut’un sahibi olduğu, Yavuz Mert Ölçer tarafından yetiştirilen ve Kerem Baltacı tarafından antrene edilen Fluttershy (3y dd Hakeem – Thereziko, Red Bishop) jokeyi Mehmet Salih Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Anadolu Prensesi (Mendip) elde ederken, Peligrosa (Yıldırımbey) üçüncü, Miss Beren (Victory Gallop) dördüncü, Captain Fast (Lilbourne) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Sentetik pisti sevdi…

Yaz sezonuna sentetik pistte kazanarak başladıktan sonra çim pistte iki yarışa çıkan ve bunlardan birini kazanan Fluttershy, Mayıs ayından sonraki tüm yarışlarını sentetik pistte koştu ve ilk üç yarışında tabela içerisinde yer aldıktan sonra üst üste 2 yarış kazanarak hem bu pisti ne denli sevdiğini gösterdi, hem de kariyerinin ilk Kısa Vadeli galibiyetini elde etmiş oldu.

Fluttershy’in 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Carpe Diem Baby atak yapıp liderliği aldı. İkincilikte Giriskin, hemen içinde Captain Fast, daha sonra Peligrosa sırası ile 1000 startına kadar gelindi. 800 ve 600 direkleri de yine Carpe Diem Baby liderliğinde, ikincilikte Giriskin, daha sonra Captain Fast ve Peligrosa şeklinde geçilip SON düzlüğe çıkıldı. 400’de Carpe Diem Baby liderliğini korurken ortadan Captain Fast gerilerden Fluttershy’ın atakları görüldü. 200’den sonra rakiplerine hakim olan Fluttershy ikinciliğe giren Anadolu Prensesi’nin 3 boy önünde 1’32″59 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Fluttershy (Mehmet Salih Çelik)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir