Almanya’dan sonra Fransa da start veriyor!

Fransa’da düz yarışlar ile tırıs yarışların temsilcileri olan France Galop ve LeTROT’un Başkanları Edouard de Rothschild ve Jean Pierre Barjon, 17 Mart tarihinde durdurulan yarışların Mayıs ayında seyircisiz bir şekilde yarışların kademeli olarak yeniden başlaması için çalışmalarını sürdürüyorlar.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un sınırlamaların 11 Mayıs’a kadar uzatıldığını açıklamasının ardından bir araya gelen sektör temsilcileri, yarışların kapalı kapılar ardında seyircisiz olarak başlayabilmesi için hükümet yetkilileri ile temas halinde olduklarını ve 24 Nisan Cuma günü Tarım Bakanı Didier Guillaume ve Fransa Maliye Bakanı Gérald Darmanin ile görüşeceklerini açıkladılar.

Yarışların askıya alınmasından önce hipodromlarda virüsün yayılma risklerini mükemmel bir şekilde önlemeyi başardıklarını söyleyen her iki kurumun ilgilileri, güçlendirilmiş tedbirler çerçevesinde, kapalı kapılar ardında, yarış pistine erişimin sınırlandırılarak ve günlük yarışların organizasyonu için gerekli olan sınırlı sayıda profesyonel ile yarışların Mayıs ayında başlaması gerektiğini söylüyorlar.

Cumhurbaşkanının son konuşmasına dayanarak, Fransa’daki yarışların yeniden başlaması halinde PMU satış noktalarının bütünüyle çalışmaya başlamasının mümkün olmayacağını bildiklerini söyleyen yetkililer, organizasyonun düşük gelirle de olsa başlamasının önemli olduğunu altını çiziyorlar.

France Galop ve LeTROT sözcüleri, Hükümet ile mutabık kalınacak olan yeniden başlama tarihi netlik kazanır kazanmaz, yarış takvimini kesinleştireceklerini ve bu doğrultuda yarış hazırlıklarının başlayabileceğini belirtiyorlar.

Le Trot ve France Galop Başkanları

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir