FULL THROTTLE’dan bu yılki ilk sınıf galibiyet…

29 Haziran 2023 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1700 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Konak Belediye Başkanlığı koşusunu, Ergin Demir’in sahibi olduğu, Hilal Yöney tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Kaya’nın yaptığı Full Throttle (6y da Mendip – Cure Notice, Sri Pekan) jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Amiral Hold (Wiener Walzer) elde ederken, Oğlum Utkun (Bosporus) üçüncü, Boukephalos (Victory Gallop) dördüncü, Blue Thunder (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk çim birinciliği…  

Bursa’da start aldığı son koşusunu dördüncü olarak tamamlayan Full Throttle bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Kadir Tokaçoğlu idaresinde koşuyu önde giden rakibinin arkasında takip edip düzlükten sonra iç kulvardan yaptığı ataklarla rakibi ile giriştiği mücadeleyi son metrelerde lehine çevirerek kazanırken aynı zamanda bu yılki ilk çim birinciliğini sınıf koşu ile elde etmiş oldu. 

Sailor Kingdom ve Bone’un startttan çıkmadığı ve La Bombonera’nın 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Amiral Hold liderliği alırken ikinciliğe Kara Mehmet hemen içinde Full Throttle daha sonra La Bombonera sırası ile 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Amiral Hold liderliğini korurken ikincilikte Kara Mehmet daha sonra Full Throttle ve La Bombonera şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Amiral Hold halen lider, arkasında La Bombonera, Kara Mehmet ve Full Throttle üçlüsü şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Amiral Hold liderliğini korurken içinden Full Throttle atağa kalktı. 200’den sonra Amiral Hold ve içindeki Full Throttle mücadelesinden içerden kuvvetli gelen Full Throttle son metrelerde rakibine hakim olup, yarım boy farkla ve 1’43”95 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Full Throttle (Kadir Tokaçoğlu)
News Reporter

2 thoughts on “FULL THROTTLE’dan bu yılki ilk sınıf galibiyet…

  1. Bu at aslında çok daha başarılı ve sınıf atı olabilirdi… Taylığında Call To Victory gibi bir efsaneye denk geldi…

  2. Üç yaşlılığında Preveze kazandı hemen ardından erkek tay deneme ve sait akson koşularında Call To Victory ve Vernazza gibi o dönemim en önemli iki safkanın ardında üçünlükler elde etti. Gazide isteneni veremesede sonrasında yarışseverler koşusunu kazandı ve daha sonra hızlı bir inişe geçti kariyeri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir