Futbolcular Aşı kapsamına alındı! Peki ya Jokeyler?

TFF Başkanı Nihat Özdemir‘den futbolcularla ilgili önemli bir açıklama geldi. Hafta için bir Televizyon programına açıklama yapan Özdemir, futbolcuların aşılama kapsamına alındığını ve Ankara’da yapılan değerlendirme sonucu futbolcuların da aşılama programında yer alacağını duyurdu. Ancak Futbolcuların tam olarak ne zaman aşılanacağı hakkında henüz net bir bilgi verilmedi.

Futbolcularla ilgili bu karar alınırken acaba jokeyler için de böyle bir durum söz konusu olabilir mi diye sormak istedik.

Neticede Futbolcular nasıl soyunma odalarında bir arada bulunuyorlarsa, jokeyler de jokey odalarında aynı şekilde bulunuyorlar. Futbolda oyuncuların birbirileri ile teması daha yakın ve sıklıkla olmakla birlikte jokeyler de futbolculara göre daha çok seyahat etmek zorunda kalıyorlar.

Genel anlamda jokeyler futbolculara göre Covid 19 mücadelesinde daha başarılı görünen bir grup ancak yine de futbolcuların yararlanacağı aşından onların da yararlandırmalarında yarışların sağlıklı bir şekilde devam etmesi noktasında fayda görüyor ve bu konuda Jokey Derneklerinin, Türkiye Jokey Kulübü ve Bakanlıktan da destek alarak ilgili makamlara müracaat edebileceğini düşünüyoruz.

News Reporter

8 thoughts on “Futbolcular Aşı kapsamına alındı! Peki ya Jokeyler?

  1. asıl biz memurlar aşı olmalıyız, ne futbolcusu ne jokeyi hergün halk geliyor belediyeye vergi alınıyor nasıl bir adaletsizlik

  2. Peki ya normal vatandaşlar pazarcilar berberler market çalışanları sanayi işçileri vb. meslekle uğraşanlar

  3. Jokeylerin topluma verdiği hizmeti dikkate alarak sorunuzun cevabını bulmaya çalışabiliriz.

    Herkes kendine bir pay çıkarmaya çalışıyor. Hem de hiç bir payı olmayan jokeyler ve sözcüleri bile.

    Yazik

  4. Tamam güzel ama o zaman seyislerede aşılama yapılmalı kulüb sadece jokeyleri düşünmemeli ama nerede seyisler her zaman ön planda olmuyorlar.

  5. Futbolcular da alınmamalıydı jokeyler de alınmamalı tıbbi olarak öncelikli pek çok insan var ,can var. normal insanlara göre extra sağlıklı ve genç olan futbolcu grubunun alınması tam bir saçmalık ve populizmdir.Sağlık bakanlığı rotayı şaşırdı bence güçlü olan baskı yapan aşıyı götürüyor…lüx otel çalışanları gibi

  6. Pardonda jokeyler kim ya futbolcunun arkasında milyonlarca taraftarı olan kluplerin gücü var jokeylerin seveni bile yok halis karataşa bir sey olsa mesela üzülen olmaz siz yaris basınından başka gercek bu yani.su yazıyı bütün tjk çalışanları diye yazsaydınız inanın daha sevimli gelecekti okuyanlara.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir