Balanchine’i MAGIC LILY kazandı, PERİ LİNA kanadı!

Dubai’de ülkemizi temsil eden safkanlardan Peri Lina (Falco), 2020 DWCC kapsamındaki ikinci yarışı olan ve geçtiğimiz yıl üçüncülükle tamamladığı G2 Balanchine için 13 Şubat 2020 Perşembe günü start aldı.

1800 metre çim pistteki koşuyu Charlie Appleby’nin antrene ettiği Godolphin Ekürisi’ne ait Magic Lily (New Approach – Dancing Rain / Danehill Dancer) jokeyi William Buick ile kazanırken, Selim Kaya ile koşuya katılan Peri Lina ise startla birlikte liderliği aldığı mücadelede son viraja kadar önde gelip ardından bir anda düşen temposu ile dereceye giremedi.

Koşu sonrası Birleşik Arap Emirlikleri Yarışçılık Otoritesi (ERA) yaptığı açıklamada, Peri Lina’nın koşu sonrası gerçekleştirilen veteriner kontrollerinde kanama sorunu yaşadığının tespit edildiğini açıkladı.

Klas safkan hatırlanacağı gibi 2 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da koşulan G1 Cumhurbaşkanlığı Koşusunun da favorilerinden biri olarak piste çıkmış ve yine koşu içerisinde yaşadığı kanama sorunu nedeniyle mücadeleyi son 800’den sonra bırakmak zorunda kalmıştı.

News Reporter

1 thought on “Balanchine’i MAGIC LILY kazandı, PERİ LİNA kanadı!

  1. abi ben bu dubaiden bişey anlamıyorum.bu hipodromu ruhumda nedense hiç sevmiyor.giden atlarımız sakatlanıp dönüyor.burada bir efsun bir buyu bir tılsımmı var ya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir