Gazi galibi kısrak ilk tayını doğurdu…

2019 Yılında koşulan 93.Gazi Koşusunu jokey Ahmet Çelik ile kazanan Kurtel ekürisine ait şampiyon kısrak The Last Romance (Tizway), 18 Mart 2023 tarihinde ilk doğumunu gerçekleştirdi.

Gazi Koşusunun yanı sıra Kısrak, SİAYSD, Trakya, I.İnönü ve Sadun Eşref Güney Atığ Koşularını da kazanan klas kısrak, 2021 yılının Haziran ayında yarış hayatını noktalamış, 2022 yılında ise aynı eküriye ait Bluegrass Cat’e çekilmişti. Kısrak söz konusu aygırdan doru dişi bir tay doğurdu.

News Reporter

9 thoughts on “Gazi galibi kısrak ilk tayını doğurdu…

  1. Gazı konusunun en iyi 7 derecesi derken atıyorum Sheer Honor 2.26.73 Laş Vages timi koştu.Bir atletiizim sever olarak böyle bir şey yok atçılık camiyasının ayıbı bu. Güzel türkçemiz için bağlaç yada sıfatlandırmak gerekir.Damista bu ülkenin atı değilmi.Gazi kazananlar arasında mesela bağlamak gerekir.Isine gelmeyen soruları okumayan farkli analizin bir ayıbı bu en iyi 7 derece değil farkli analiz.

    1. rekor mekor bırakmazdı Sheer Honor arslan birdal ile gezinmesi olmasa en az 3 boy atardı Caprice ‘e

  2. BLUEGRASS CAT’E UYUMUNU BULAN KİŞİYİ TEBRİK EDİYORUM.. HARİKA BİR SEÇİM..
    BLUEGRASS CAT BU SENE GÜZEL YAVRULARI VE BİLHASSA BU TAY İLE HARİKA İŞLER BAŞARACAK.
    KENDİ BÜNYESİNDEKİ “SOUND OF NATURE” İSİMLİ AYGIRDAN THE LAST ROMANCE İÇİN MUTLAKA BİR YAVRU ALINMALI..

  3. Tizway farklı bir kan farklı bir aygır bu sene Türkiyedeki ilk jenerasyonu koşacak bakalım neler yapacaklar merak ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir