Gazi Koşusunda olmayacak!

95.Gazi Koşusunun şanslı taylarından biri olarak gösterilen Baran Cemiloğlu’na ait Berken (Kaneko) isimli tayın, 12 Haziran 2021 Cumartesi günü ameliyat olacağı ve bu nedenle 26 Haziran 2021 Cumartesi günü koşulacak Derbide yer alamayacağı öğrenildi.

Geçen sene kış döneminde 2 yaşlı olarak sentetik pistte 3 kez start alıp başarılı sonuçlar elde eden, bu sene ise Ocak, Şubat ve Mart aylarında yine sentetik pistte koştuğu 3 yarışta 2 kez birinci ve Kv-8 Adil Tügel Koşusunda ikinci olurken gayet parlak bir performans sergileyen safkan, yaz sezonu ilk olarak Kv-9 Sadık Eliyeşil Koşusunda boy göstermiş, çim piste ilk kez ayak bastığı bu önemli mücadeleyi de Burgas’ın arkasında ikinci olarak tamamlamıştı.

Sezonun ikinci yarışı olarak Erkek Tay Deneme Koşusunu hedefleyen ve güçlü rakiplerinin hemen arkasında 5’inci olurken mesafeden etkilendiği gözlenip Sait Akson Koşusunda çok daha iyi bir performans sergilemesi beklenen safkanın, şanssız bir şekilde moletin bir kırık gerçekleştiği ve bu yüzden beklentilerin altında bir yarış çıkartarak mücadeleyi tabela dışında tamamladığı öğrenildi.

Veliefendi Hipodromu At Hastanesinde yapılan tetkiklerinde moletinden kopan parçanın operasyonla alınmasının gerektiği anlaşılan klas tayın bu nedenle Gazi Koşusunda start alma şansı kalmadı.

Safkanın ilgililerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Berken
News Reporter

9 thoughts on “Gazi Koşusunda olmayacak!

  1. korkarak adım attığı, bir sıkıntı olduğu start gerisine giderken herkes tarafından görüldü… fakat üzerindeki beyefendi sağa sola bakınıp bir şey hissetmedi ile sağlık hakemleri göremedi… tebrik ederiz sizleri…

    1. Aynen öyle Yalçın Akagac bile berken çok huzursuz dedi adam tribünden goruyorda üstündeki yanındaki sağındaki solundaki uyuyor resmen sakat sakat koştu at çok yazik

  2. TJK tv de yorumculuk yapan y.akağaç start öncesi “berken de sanırım bir problem oluştu aksiyonları düzgün değil” dedi akabinde “ama bir problem olsa Ahmet bunu farkederdi” diye devam etti.Maalesef jokey bunu fark etmedi 6 tane Gazi kazanmış olmak bu tür melekelere sahip olmaya yetmiyor.yazık çok yazık..

  3. He ya tabi ustundeki binlerce kez at binmiş adam bilmiyor bunu bizler daha iyi biliyoruz yaris dergiside bu bos yorumu yayinliyor oda ilginç.

      1. Maracaibo bekmezbey ayabakan turbo luca brassi halisle yarista sakatlanıp yaris hayati biten atlardan bazilari halis sakatlanacaklarini anlamadi atlara binmemelimiydi diycez yani buna call to victory ornekse eğer.

  4. Yalçın Akağaç yarıştan öne söyledi atta bir sıkıntı olduğunu, biz de bir sıkıntı yaşadığını farkettik, bariz belli oluyordu, bu durumdaki bir at göre göre bile bile koşturuldu. Ne üstündeki jokey ne atın seyisi ne bir komiser ne de sahadaki veteriner böylesine aleni bir sıkıntıyı göremiyorlarsa bu işi bıraksınlar arkadaş. Call to Victory olayının bir benzeridir ve skandaldır. Yazıklar olsun.

  5. At beni bırakın dedi .! Yalçın söledi at iyi değil diye,sonra ahmet bey sağına soluna bakıp kafasını sağa sola salladı anladın in aşaya ben binmiyorum de veterineri çağır,at o halde yine saldırdı karakterliymiş .! İnsallah sağlıgına kavusur ama bu ahmet adam değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir