Gazi Şampiyonu jokeyin bineceği taylar belli oldu!

Son 6 yılın üst üste Gazi Koşusu şampiyonu jokey Ahmet Çelik’in Sait Akson, Mehmet Akif Ersoy ve Kısrak Koşularında bineceği safkanlar belli oldu.

Renk, Graystrom, Piano Sonata, Hep Beraber, The Last Romance ve Call To Victory ile zaferden zafere koşan başarılı jokeyin, 5 Haziran 2021 Cumartesi günü Ankara’da koşulacak olan G2 Mehmet Akif Ersoy Koşusunda, Erkek Tay Denemede Fiero Mio için yollarının ayrıldığı Burgas‘a, 6 Haziran 2021 Pazar günü İstanbul’da koşulacak olan G2 Sait Akson Koşusunda ilk kez bir araya geleceği Sadık Eliyeşil Koşusu 2’incisi ve Erkek Tay Deneme Koşusu 5’incisi Cemiloğlu Ekürisine ait Berken’e ve yine aynı gün İstanbul’da koşulacak olan G1 Kısrak Koşusunda ise KV-7 Şevket Belgin Koşusunu birlikte kazandığı Mert Kaya Ekürisine ait başarılı dişi tay Chaotic’e bineceği öğrenildi.

Bu sene 7’inci Gazi Koşusu galibiyeti için mücadele verecek olan Çelik; Mehmet Akif Ersoy Koşusunu 2017 yılında Gazibora Khan, Sait Akson Koşusunu 2012 yılında Matador Yaşar ve 2020 yılında Call To Victory, Kısrak Koşusunu ise 2020 yılında Prior isimli safkanlarla kazanmıştı.

News Reporter

10 thoughts on “Gazi Şampiyonu jokeyin bineceği taylar belli oldu!

  1. Benim dusuncem Ahmet Celik gazide Real Runnera binecek. Gokhan Kocakaya Over Lord tercih edecek kesinlikle Halis abi Giant Dream Real Runner boşa çıkacak ve Ahmet Celik binip 7. Gaziye adını yazdıracak

    1. Güzel tespit 2 de 1 de kalabilir, altılı gibi 🙂 kim biner bilmiyorum ama Real runner kazanır çok deneyimli

  2. ahmet çelik berken de kimsenin görmediği bir şey mi gördü acaba? ben ihtimal dahi vermiyorum gazide ilk 5 de olacağına… burgas bence gazının ilk üçü için iddialı ama keşke eküri kararın arkasında dursaydı… real runner kocakaya ile tarihe adını çakar gibi geliyor bana bu sene… eğer kocakaya overlord u tercih ederse çarşı pazar karışır…

  3. Anlasmalar filan hikaye karataş kime isterse ona biner gazidede başka kosudada.yaris.dergisi bunlari yaziyorsun ama karatas tjknin ta kendisidir.

  4. Mustafa çiçeğin İzmir’de son günlerde yanlış işler yaptığı konusunda Şirinyerde söylentiler var kokusu çıkar yakında zaten koşularda görünüyor.komiserler .uyuyormu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir