Gazi üçüncüsü Büyük Taarruz ile geri dönüyor…

95.Gazi Koşusu üçüncüsü Türkoğlu ekürisine ait başarılı safkan Megaloman, Derbi sonrası ilk yarışına G2 Büyük Taarruz Koşusu ile çıkıyor.

29 Ağustos 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2400 metre çim pistte koşulacak 312.000 TL birincilik ikramiyeli yarışa, Erkek Tay Deneme, Sait Akson ve Gazi Koşularındaki jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile çıkacak olan safkan, 4 rakibi ile birlikte start alacağı yarışta kariyerinin ilk Grup koşu galibiyeti için mücadele verecek.

Geçen seneyi sadece bir maiden koşu galibiyeti ile kapatıp bu sene sentetik pistte Kv-6 ve Kv-7 olmak üzere iki yarış kazanan klas safkan, kariyerinde G2 Sait Akson Koşusu ikinciliği ve G1 Gazi Koşusu üçüncülüğü olmasına rağmen henüz Grup koşu sevinci yaşayamadı. Mayıs ayından bu yana muazzam bir çıkış yakalayan Megaloman, bu çıkışını Büyük Taarruz Koşusu ile taçlandırmak istiyor.
Büyük Taarruz Koşusunda start alacak diğer isimler; G3 Mimar Sinan Koşusu galibi Giant Dream (Halis Karataş), Kv-9 Niyazi Polatyar Koşusu galibi Overlord (Mehmet Kaya, Mimar Sinan Koşusu üçüncüsü ve Niyazi Polatyar Koşusu ikincisi Turgutlu efesi ve G1 Anafartalar Koşusu galibi Vincitore (Tolga Yıldız)…

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir