HANDSOME HERO 3’te 3 yaptı!

Unutulmaz atçı ve yetiştiricilerden Şerafettin Gedik anısına 13 Ekim 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-7 koşuyu, Aytuğ Atalay’ın sahibi, Mozaik Org.San.Tic.AŞ’nin yetiştiricisi ve Hakan Yüzbaşı’nın antrenörü olduğu Handsome Hero (2y de Rajsaman – Infinitely, Fantastic Light), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

8 Tayın katılımı ile 1600 metre çim pistte koşulan 77.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda son virajı 6’ıncı sırada dönen Handsome Hero, önünde gezinen rakipleri nedeniyle düzlükte sprint kulvarını bulmakta gecikse de, sonlarda yaptığı etkili atakları ile 1.5 boy önde birinciliğe uzanmasını bildi. Joe Clarke Koşusunu kazanarak bu yarışa iddialı gelen dişi tay Latika (Victory Gallop) mücadeleyi ikinci tamamlarken, bu safkanın 1 boy gerisinde Can Medri (Vento) üçüncü, onun da 1 boy arkasında Steel Man (Luxor) dördüncü oldu.

Handsome Hero (Halis Karataş)

3’üncü startında 3’üncü kez finiş çizgisini önde geçerek namağlup unvanını koruyan Handsome Hero, kariyerinin ilk Kısa vade galibiyetine imza attığı mücadelede, 1200 ve 1300 metrelerden sonra 1600 metre çim pistte de kazanarak mesafe tutabileceğini gösterirken, kazancını da 194.700 TL’ye yükseltti.

Şerafettin Gedik Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir