Gelecek vaat eden Jokey’de Kokain Şoku!…

Geleceğin Ryan Moore’u olarak gösterilen genç Jokey Kieren Shoemark ceza aldı. Geçen Perşembe günü ani yapılan kontrolde kokain kullandığı tespit edilen jokeyin otorite tarafından at binmesi yasaklanırken, mahkeme kararı beklemeden ilk etapta 6 ay ceza verilebileceği söylendi.

Kieren Shoemark

Kieren Shoemark’ın menejeri Roger Charlton yaptığı açıklamada; ‘Bu hepimizi üzen büyük bir bela ve ayrıca sürpriz oldu benim için… Oysa çok yetenekli bir jokey… Bu düştüğü durum onun için hem sporculuğundan, hem de kariyerinden çok büyük kayıp… Ona ve özellikle ailesine bu zor zamanda üzülüyorum ve destek olmak zorundayım.’ dedi.

Charlton ayrıca Bence; uyuşturucuyla ilgili bu meselelerde anlayış gösterip, bu duruma düşenleri kazanmamız lazım… Eminim ki, jokeyler mesleki sıkıntılar yüzünden çok fazla baskı altındalar. Jokey yardım sandığı bir şekilde bu duruma düşenleri kurtulmaları için destekliyor… Rehabilitasyon şansları var.” ifadelerinde bulundu.

Jokey Yardım Sandığı Genel Müdürü Paul Struthers ise yaptığı açıklamada; ‘Oluşumumuz aracılığıyla Kieren yaşadığı bu durumdan dolayı içtenlikle özür dilemek istiyor. Özellikle, Bay Charlton’dan ve ailesinden özür dilemek istiyor. Hatalarından tam olarak sorumlu olduğunu kabul ediyor ve meslektaşlarına ve tüm yarış kamuoyuna karşı kendisinin çok mahcup olduğunu kabul ediyor. Ailesinin desteği ve oluşumumuz bununla tamamen ilgileniyor. Kieren’in ihtiyacı olan desteğe erişirken onun mahremiyetine ve ailesine saygı gösterilmesini istiyoruz.” Dedi.

 

News Reporter

1 thought on “Gelecek vaat eden Jokey’de Kokain Şoku!…

  1. Türkiye’de yüzlerce var ama saldım çayıra mevlam kayıra hiç bir destek veren yok sahaların içerisinde torbacılar cabası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir