Nurettin Güven’den 56 liraya Adana 1.Altılısı..

1.KOŞU: Bu pistte start aldığı son koşusunu kazananın 3 boy kadar arkasında 2. olarak tamamlayan Pericles, bu kez ağır kilo ile koşacak olmasına rağmen iyi formuyla favori olmayı hak ediyor. Son koşularının tamamını tabelanın iyi yerlerinde tamamlayan Be Happy ve performansları birbirini tutmasa da gününde olduğunda beklentilerin üzerine çıkabilen Savaş Bey favorinin önemli takipçileri olacaklar. Diyarbakır’daki 2.liği tatminkar gözüken Drongo ve kendini bulmaya başlayan hafif kilolu Attendo Vino daha sonra düşünmemiz gereken isimlerdir.


2.KOŞU: Günün zorlu bir mücadeleye sahne olacağını düşündüğüm ilk Maiden koşusunda bütçeler el verdiği müddetçe fazla sayıda safkana şans vermenizi tavsiye ediyorum. İlk startlarındaki performanslarını beğendiğim Fullmoon ve Distinction ön plana çıkan taylar. Bugüne kadarki startları olumlu Magic End, Şanlıurfa’dan Adana’ya iyi durumda gidecek olan Aspidastra, ilk kum pist yarışında adından söz ettirmesini beklediğim Güneyin Amazonu ve yarış koştukça daha iyi yerlere gelmesini beklediğim Milochka kuponlarda yer alması gereken diğer isimler. Vermiş olduğu arasını iyi değerlendiren Strong Breeze ve Diyarbakır’daki son performansı dikkat çeken Yek To Renk daha sonraki ihtimallerdir.


3.KOŞU: Adana pistlerindeki ilk ve tek startı olan son koşusunda bugünkü binicisi idaresinde 2.lik elde ederken güçlü rakiplerle mücadele eden ve birçoğunu geride bırakmayı başaran Gelkız, binicisinin bir kez daha tercihi ve muhafaza ettiği iyi formuyla bir kez daha kazanmasını beklediğim isimdir. Kuponlara günün ilk teki olarak yazmanızı tavsiye ediyorum.


4.KOŞU: Ankara’da son olarak iştirak ettiği 1500 metre mesafeli A2 koşuda güçlü rakipler arasında varlık gösteremese de bugün çok daha uygun rakipleri bir arada yakalayan Shorty, 800/49 – 400/24.7 R işiyle verdiği kısa arasından iyi dönebilir. Favori olarak gördüğüm tayın en ciddi rakibi, bir süredir koşmasa da bugüne kadar start aldığı koşularında sert rakipler arasında dahi adından söz ettirebilen No Way Out olur.


5.KOŞU: Şanlıurfa ve Diyarbakır pistlerinde arka arkaya iyi sonuçlar alan Diyapirim, güçlü orijiniyle yine başarılı olabilir. Adana kum pistinde ilk kez koşacak olan Duyguece, ilk 4 koşusunda kabiliyetli bir isim olduğunu kanıtlayan Boyacının Aşkı ve her geçen gün çok daha iyi bir forma ulaştığını gözlemlediğim Üçgüzel ekonomik kuponlarda muhakkak yer almalılar. İlk kez şansını kum pistte deneyecek olan Çığgüzeli, kazandığı koşusuyla kendini bulan Melikenur ve güçlü orijinin hakkını vermeye başlayan Özmeriç Kızı geniş kuponlarda sırasıyla değerlendirilebilirler.


6.KOŞU: Ankara kum pistinde yarış hayatının ilk startını alıp başarılı bir 3.lük elde eden Saadet Sultan, kısa arasında iyi hazırlıklar yaptı. Bu yarışında takı değişikliklerine gidecek olan tayı kazanmaya en yakın isim olarak görüyorum. Pist ve mesafe ayırt etmeden start aldığı son koşularında iyi neticeler alan Pluvia, ilk kez start alacağı piste iyi durumda çıkacak olan Magic Mirror ve KULAKLIK – DİL BAĞI çıkaracağı bu koşusunda başarılı olmasını beklediğim Burla favoriye sırasıyla rakip olmaya çalışacaklar.


7.KOŞU: Yakaladığı güzel formunun meyvelerini son kazandığı koşusuyla toplayan Shutka, bugün yakaladığı dişine göre rakipler arasında bir kez daha kazanabilir. Uygun kilosu ve arttırarak sürdürdüğü iyi formuyla Ivor ve son koşusundaki başarısızlığını gücüne ölçü almayacağım Cara Vaggio favorinin önemli takipçileri olacaklar. Tabela başarısı gösteremediği koşularının ardından 2.lik elde ederek toparlanma sinyalleri veren Mister Rain ve Elazığ’da hazırlanıp Adana’da iştirak ettiği son koşusundan başarılı bir sonuçla ayrılan Let Me Pass şansı yüksek diğer isimlerdir.


8.KOŞU: Ankara’daki koşularının ardından kısa bir dinlenme süreci geçiren Ceyar, kendisiyle ilk kez mücadele edecek olan sert binicisinin idaresinde ön plana çıkmış durumda. Farklı bir kumaşa sahip olduğuna inandığım Demir İnci, idman pistindeki sıkı ve dereceli çalışmalarıyla en az favori kadar şanslı olacaktır. İstikrarlı yarışlarıyla dikkat çekmeyi başaran Pharaoh Boy, takılarına ek olarak kullanacağı KAPALI GÖZLÜK takısıyla koşudaki şansı yüksek diğer isimdir. Kazandığı son koşusundaki formunu muhafaza eden Cullinan ve gününde olduğunda adından söz ettirebilen Ataberk geniş kuponlardaki yerlerini almalılar.


9.KOŞU: Son haftalarda formunda gözle görülür ilerlemeler kaydeden Aybet, bu pist ve mesafede start aldığı son koşusundaki performansıyla tırnağının ucuna geldiğini gözler önüne serdi. Bu koşusuna daha iyi hazırlanan safkanı kazanmaya yakın görüyor ve kuponlara tek olarak yazılmasını tavsiye ediyorum.


10.KOŞU: Kocaeli kumunda start aldığı koşularında kendini göstermeyi başaran Vento Fortuna, vermiş olduğu kısa aranın son günlerinde hazırlıklarına hız kazandırdı. DİL BAĞI takısı ilavesiyle dinçlik yarışı yaparak etkili olmasını beklediğim tayı koşunun favorisi olarak görüyorum. Bu pistteki son startında 1300 metre mesafeli koşuda tatminkar bir 5.lik elde eden Island Rose, idman pistindeki sağlıklı görüntüsüyle favorinin en ufak hatasını geri çevirmeyecektir. Kocaeli’nde son koşusunda birçok kişinin favorisi olmasına rağmen beklentilerin altında bir performans sergileyen End Of Trouble, 2 aylık dinlenme sürecinin ardından katılacağı bu koşusunda kuponlarda muhakkak bulunması gereken bir diğer isimdir.


1.6’LI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 2-1-4 // 5-6

2A) 5-4-10-2-7-11-12-13

3A) 6

4A) 2-3

5A) 6-2-12-11 // 1-7-8

6A) 11-9-8-3 

1.6’LI GANYAN (2/10/6/3/11/8): 611 TL vermiştir.


2.6’LI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 6-2-12-11 // 1-7-8

2A) 11-9-8-3

3A) 7-8-3-1-2

4A) 4-5-2 // 7-1

5A) 5

6A) 14-7-3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir