Genç biniciden Sırbistan’da önemli başarı…

Haziran ayının başlarında at binmek üzere yurtdışına çıkan ve Sırbistan’da yaklaşık 45 gündür at binen apranti Mustafa Manav, 23 Temmuz 2022 Cumartesi günü Sırbistan’ın Sabac şehrinde koşulan G1 Šabacka Derby’yi 3 yaşlı My Craft (Nathaniel – Monisha) isimli safkan ile 2’34”60’lık bir  dereceyle kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Manav kazandığı G1 mücadelenin yanı sıra aynı gün at bindiği 1600 metre mesafeli G3 Šabacka Mile‘ı da Streif (Dream Ahead – Miss Ghena) isimli safkanla 1’37″60’lık derecesiyle zaferle noktalamasını bildi.

Mustafa Manav

Kendine koyduğu hedefler doğrultusunda zaman zaman yurtdışında at binmeyi zorlayan genç yetenek, sitemize yaptığı özel açıklamada “İlk zamanlarda alışmakta oldukça zorlandım. Pistler bizim pistlerimize göre dar ve engebeli… Dolayısıyla burada at binmek gerçekten zor. Ancak şu an alıştım ve her şey yolunda gidiyor. Zamanla birçok şey daha da iyi olacak…

Sırbistan Cumhuriyetinde 8 hipodrom ve haftada 1 gün yarış var. Burada bir süre daha kalmayı planlıyorum.  Zaten 23 Ekim’de yarış sezonu bitiyor. Hedefim burada kalıcı olmak değil… Avrupa vizesi almak için çabalıyorum… İlk hedefim bu… Sonrası için henüz karar vermedim, şartlara göre karar vereceğim.” dedi.

Vizyon sahibi başarılı genç biniciyi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
News Reporter

1 thought on “Genç biniciden Sırbistan’da önemli başarı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir