Türk Jokeyden Avustralya’da hızlı başlangıç…

Türk Jokeyliğini Avustralya’da başarı ile temsil eden jokeylerden Mehmet Uluçınar, 2022 yılına fırtına gibi bir başlangıç yaptı.

2 Ocak 2022 Pazar günü Tazmanya King Island Hipodromunda koşulan 3 yarışta at binen başarılı temsilcimiz, günün 2’inci koşusunu Eighty Eight Days (Skilled), 4’üncü koşusunu Superior Ideology (Declaration Of War) ve 5’inci koşusunu So Intelligent (Smart Missile) ile kazanarak, bu yarışların üçünden de birincilikle ayrılmasını bildi.

5 Ocak 2022 Çarşamba günü Devonport pistinde günün 8’inci koşusunu White Hawk (Tough Speed) isimli safkanla kazanan başarılı jokey böylelikle bu sene bindiği at bindiği 11 yarışın 4’ündün zaferle ayrılarak önemli bir başarıya imza attı.

Avustralya kariyerinde an itibariyle 67 birincilik bulunan Mehmet Uluçınar, 2000-2003 yılları arasında ülkemizde at binmiş daha sonra 2012 yılında kariyerini yurtdışında sürdürmek adına Türkiye’den ayrılmıştı.

 

News Reporter

4 thoughts on “Türk Jokeyden Avustralya’da hızlı başlangıç…

  1. Jokeyimizi onere edip haber yapmanız takdire şayan. K. Tokaçoğlu ile aynı dönem mezunu kişiye genç demeniz!!? Bilemedim Asuman:) Burdan Mehmet kardeşimize selamlar olsun gönlümüz onun gibi bayrağı yurt dışında taşıyan sporcu kardeşlerimizle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.