GIRL GONE BAD’den müthiş sprint…

29 Haziran 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 M. Alpay Özoğul koşusunu, Utku Keleşoğlu’nun sahibi olduğu, Murat Mergin tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Şinasi Gökçe’nin yaptığı Girl Gone Bad (5y kk Toruk Macto – Heiress S, Devir) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Arts Man (Tizway) elde ederken, Wolf Polat (Luxor) üçüncü, Trevi Fountain (Offlee Wild) dördüncü, Dombra (Perfect Storm) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu sezonki ilk galibiyeti…

Geçtiğimiz yıl kazandığı G1 Harem koşusu ile sezonun flaş isimleri arasında olan Girl Gone Bad, bu sezon gördüğü yarışlar sonrası son metreleri oldukça zevki geçen bu mücadeleyi etkili sprinti ile kazanarak hem bu sezonki ilk galibiyetini elde etti, hem de sezonun ilerleyen yarışlarında söz sahibi olacağını göstermiş oldu.

Kingsman’in 5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Trevi Fountain ve Golden Ruler arasındaki mücadeleye dış kulvardan gelen Dombra katıldı ve liderliği Dombra aldı. İkincilikte Golden Ruler daha sonra Trevi Fountain ve Arts Man sırası ile 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Dombra liderliğini korurken Golden Ruler yine takipte, üçüncülükte Trevi Fountain dışında Arts Man daha sonra Secret Blood şeklinde 1000 ve 800 startları geçildi. 600’de halen Dombra liderliğini korurken dışına Golden Ruler ve Trevi Fountain ikilisi geldi ve üç at düzlüğü birlikte döndüler. 400’de üç at arasındaki liderlik mücadelesine gerilerden Arts Man, Wolf Polat ve en dış kulvardan Girl Gone Bad’in katıldığı görüldü. Son 200’den sonra pistin ortasından gelen Arts Man ve Girl Gone Bad ikilisinden aynada rakibine baş farkı ile hakim olan Girl Gone Bad, 1’54″55’luk bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Girl Gone Bad (Mustafa Çiçek)News Reporter

1 thought on “GIRL GONE BAD’den müthiş sprint…

  1. Yarışı kazanan M.Cicek isimli jokey dün İzmir’de gizli ekuri kurtel aylarından birine binmiş.soyupak ekurisinden..arkadan gelen başka m.k.emin ekurisine ait o da kurtel göstere göstere faul yapıyor.kurtele ait at 7 numara faulden etkilendi.yarisi 5 kazandı ..şimdi bu jokey arkadas ne yapmaya çalışıyor?bunun adı emek hırsızlığı o açık..ama birde aynı ekurilere yapınca. Şaştım kaldım..kınıyorum kendisini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir