Glorious Goodwood Festivali başladı

İngiltere’de Goodwood Hipodromu’nun ev sahipliği yaptığı ve 1 Ağustos’a kadar sürecek olan Avrupa’nın en önemli yarış festivallerinden geleneksel Glorious Goodwood yıl 28 Temmuz 2020 Salı günü gerçekleştirilen koşularla başladı.

2020 yılı Glorious Goodwood Festivalinin açılış gününe ait tek G1 yarış olan Goodwood Cup Stakes 3200 metre çim pistte koşuldu. 3 ve yukarı yaşlı 7 safkanın katıldığı koşunun son metreleri seyir zevki yüksek bir birincilik mücadelesine sahne oldu. Koşuyu Björn E. Nielsen’in sahibi ve John Gosden’in antrenörü olduğu Stradıvarıus (Sea The Stars – Private Life, Bering) jokey Frankie Dettori ile kazandı ve bu koşudaki üst üste 4’üncü galibiyetini elde etti.

G1 Goodwood Cup Stakes’te Stradivarius’un ardında ikinciliği Nayef Road (Galileo) elde ederken, TJK aygırlarından Authorized’ın G1 Irish Derby galibi temsilcisi Santiago (Authorized) ise üçüncü oldu.

2016 yılında yarış hayatına başlayan 6 yaşındaki Stradivarius, G1 Goodwood Cup Stakes zaferiyle birlikte kariyerinin 23’üncü startında 7’inci G1 galibiyetine ulaşırken, toplam birincilik sayısını ise 16’ya çıkarttı. 4 yıldır bu koşuyu kazanan safkan, son startında ise Royal Ascot festivali kapsamındaki G1 Ascot Gold Cup’ı üst üste 3’üncü kez kazanmıştı.

Glorious Goodwood Festivaline 29 Temmuz 2020 Çarşamba günü gerçekleştirilecek koşularla devam edilecek olup, G1 Sussex Stakes’in de yer aldığı yarış programına ülkemizden müşterek bahis kabul edilecek. 15.10’da ilk startı verilecek olan 7 koşuluk programa ait koşular TJK TV ile TAY TV ekranlarından naklen yayınlanacak.

Glorious Goodwood Festivalinin ilk gün Grup Koşu Sonuçları:


G2 Qatar Vintage Stakes – 2 yaşlı taylar – 1400m Çim

Battleground (War Front – Found / Galileo) – Ryan Moore


G2 Qatar Lennox Stakes – 3+ yaşlı atlar – 1400m Çim

Space Blues (Dubawi – Miss Lucifer / Noverre) – William Buick

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir