GODOLPHIN’in 300’üncü G1 Zaferi!

Fransa’da Erkek Tay Deneme (G1 Poule d’Essai des Poulains) ve Dişi Tay Deneme (G1 Poule d’Essai des Pouliches) koşuları 12 Mayıs 2019 Pazar günü Paris Longchamp Hipodromunda koşuldu.

Godolphin Ekürisi’nin Persian King isimli tayı Erkek Tay Denemeyi, yine Godophin ekürisine ait Castle Lady ise Dişi Tay Denemeyi kazandı. Castle lady’nin bu galibiyeti Godolphin Ekürisinin 300’üncü G1 galibiyeti olarak kayıtlara geçti.

Godolphn’in kazandığı 300 G1 mücadelenin içerisinde hangileri yok ki!

1990’lı yıllarda Fantastic Light ile Irish Champion Stakes, Street Cry ile Dubai World Cup, Winks ile Amerika ve Avustralya’da devam eden galibiyetler…

Godolphin’in 100’üncü G1 galibiyeti 2003’te Sulamani  ile Arlington’da oldu. 200’üncü G1 zaferi ise Dubai’de Jebel Hatta’yı kazanan Sajjhaa ile geldi.

Godolphin Ekürisi 1994 yılından bu yana birçok G1 koşu kazandı ancak eküri için en iyi ve en parlak yıl 2018 yılıydı. Bu yıl içerisinde 8 farklı ülkede 30 G1 yarış kazandılar. Avustralya’da Hartnell, Japonya’da Fine Needle, Dubai Dünya Kupasında ise Jungle Cat, Benbatl, Hawkbill ve Thunder Snow sayesinde gelen başarılar bunlardan bazıları… Bu yıl ise bu başarı Dubai Dünya kupasında Tunder Snow ve Kiamichi ile devam etti.

Godolphin bu başarıları ve kırılması güç rekorları toplamda 20 farklı antrenör ve 59 Jokey ile 12 ayrı ülkede G1 koşu kazanarak elde etti.

1992 yılında Muhammed bin Raşid el‑Mektum’un kurduğu bu büyük oluşum ülkemizde de birçok yarış kazanmış olup hızla büyümeye ve dünyanın bir çok ülkesine açılmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir