GÖKÇE STAR ikinci baharını yaşıyor….

17 Mart 2023 Cuma günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 5 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-9 koşusunu, Sezgin Gökçe’nin sahibi olduğu, Tuncer Gökçe tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Seyit Gökçe’nin yaptığı Gökçe Star (6y ka Kaizbert – Tatlıcan, Yelhan) jokeyi Gökhan Gökçe ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Toramankaya (Kayayürekli) elde ederken, Anayurt (Ayabakan) üçüncü, Kardeşcan (Turbo) dördüncü, Uzun Mehmet (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki dördüncü birincilik…

Bu yıl start aldığı koşularda çok iyi bir performans sergileyen Gökçe Star çok iyi uyum sağladığı jokeyi Gökhan Gökçe idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği aynaya kadar koruyarak bir beyaz bayrak ayna yarışı ile geçen yıl kazandığı bu koşuyu bir kez daha kazanma başarısı göstermiş oldu.

Ertemiz ve Holigan’ın 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Gökçe Star liderliği aldı. İkinciliğe Silletokat girerken daha sonra Kardeşcan ve Uzun Mehmet sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Gökçe star az farkla lider, yine ikincilikte Silletokat arkalarında Kardeşcan ve Uzun Mehmet şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Gökçe Star liderliğini korurken hemen dışında Silletokat daha sonra Uzun Mehmet içinde Kardeşcan dışlarında Toramankaya sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Gökçe Star halen lider, Silletokat ikincilikte hemen dışında Toramankaya olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Gökçe Star liderliğini korurken dıştan Toramankaya’nın atakları görüldü. 200’den sonra Gökçe Star ikincilikteki Toramankaya’nın tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek 1,5 boy farkla ve 2’14”88 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Gökçestar (Gökhan Gökçe)
News Reporter

4 thoughts on “GÖKÇE STAR ikinci baharını yaşıyor….

  1. Nedense bu at kış aylarında çok iyi koşuyor . Yaz geldi mi aynı yarışları yapamıyor.

  2. Toramankaya ata yazık salı Antalya da koşuyor Kaya ekurisinin r bu ata ve diğer tüm atlarına sırf para için bu kadar yüklenmesi doğru değil zaten Mehmet Kaya çok sert biniyor ve çok sert kamçı kullanıyor inşallah toramankaya salı günü koşmaz

  3. Kaya lar için ne farkederki, bunların hayvanseverlikle bir ilgisi yok, at sever hiç değiller, para gelsin de nasıl gelirse gelsin. Ellerinde olsa hergün koştururlar.

    1. nerden biliyon dayı Kaya ailesinin hayvan sever olmadıgını? adamın gögsünü yarıp kalbinin içine mi göz attın? orda mı yazıyor söylediklerin? işinüz gücünüz traş!!! S.Kaya karşına gelse fotoğraf çekilmek için can atarsın:d

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir