Gökhan Kocakaya Amerika’daki ilk gününde ikinci oldu.

Daha önce profesyonel olarak Birleşik Arap Emirlikleri, Makao, Katar, Fransa ve Almanya gibi çeşitli ülkelerde at binip yurtdışında yarış kazanan nadir jokeyler arasına göre şampiyon jokey Gökhan Kocakaya, 21 Ocak 2023 Cumartesi günü Aqueduct Hipodromunda at binerek kariyerinde bir ilki yaşadı.

Amerika’daki ilk gününde Kantarmacı kardeşlerin antrene ettiği 3 safkana binen Kocakaya, bunlardan günün üçüncü koşusunda Krakow Racing, LLC, America’s Pastime Stables and Five Horsemen Stables’in sahibi olup Mertkan Kantarmacı’nın antrenörü olduğu West Star (3y de Candy Ride (Arg) – Highway Star, Girolamo) ile ikincilik elde ederken, günün beşinci koşusunda Krakow Racing, LLC and America’s Pastime Stables’ın sahibi ve Mertkan Kantarmacı’nın antrenörü olduğu Dark Storm (dg Flatter – Banded, Bandini) ile yedinci, günün yedinci koşusunda Krakow Racing, LLC and Five Horsemen Stables’ın sahibi ve yine Mertkan Kantarmacı’nın antrenörü olduğu Prince of Pharoahs (American Pharoah – My Dixie Doodle, Dixie Union) isimli safkanla da sekizinci oldu.

(8 numara) (West Star) Gökhan Kocakaya

Gökhan Kocakaya bugün Aqueduct’da koşulacak 80.000 $ ikramiyeli Allowance Optional Claiming mücadelede, kariyerinde 8 birincilik bulunan ve bu sene 1 Ocak’ta start aldığı koşuda dördüncü olan Stage Left (Congrats – Diva Delite, Repent) ile piste çıkacak.İlkay Kantarmacı, Gökhan Kocakaya ve Mertkan Kantarmacı
News Reporter

3 thoughts on “Gökhan Kocakaya Amerika’daki ilk gününde ikinci oldu.

  1. Maaasallah 3 ata biniyor afg bindiği at sonuncu diğeri tabela yok
    .3.uncude2.ci olmuş bunu haber insanları TV yarışları seyretmiyormu sandınız.gercek objektif yayın… lütfen yarış (adı) dergisi.elestirdik diye bunu yayınlarsanız.alintibile diğer mecralarda . konuşuruz.biraz . gerçek objektif yayın.izliyoruz tabiki eleştiride.olacak

  2. Start çıkışları neden kötü??çünkü orda taktik yarısı yok basan gidiyor..bizim jokeyler alışmış bekleme yarısına ..bütün jokeylerimizin start çıkışları kötü..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir