GÖKHAN KOCAKAYA’dan savunma istendi!

10 Mayıs 2019 Cuma günü İstanbul’da koşulan günün 5.koşusunda Öztürk ekürisine ait Karabayırlı isimli 2 yaşlı taya binen jokey Gökhan Kocakaya’nın “koşunun başlangıcından takriben son 70 metresine kadar olan mesafede koşuya kayıtsız kalması ve atını teşvik etmekte gecikmesi suretiyle yarış usul ve esaslarına ve yarış dürüstlüğüne aykırı hareket etmesi’ nedeniyle İstanbul Yarış Komiserler Kurulu tarafından savunması istendi.

Yarış Dergisi olarak kimi sosyal medya hesaplarında paylaşılan Gökhan Kocakaya’nın ‘koşuyu kazanma gayreti ile koşmadığı’ iddialarını doğru bulmuyor, başarılı jokeyin ya tayına aşırı güvenmekten, ya da bir önceki yarışında bindiği ve iyi tanıdığı tayın kısa sprinti olduğunu hesap ederek mesafeyi kısaltmak istemesinden dolayı teşvik de geciktiğini düşünüyor, İstanbul Yarış Komiserler Kurulunun kendisinin ifadesini almakta son derece haklı olduğunu ve bu nedenle gün cezası alacağını düşünüyoruz.

Son dönemin en başarılı ve en formda jokeylerinden biri olarak görünen başarılı binici, umarız bundan sonraki süreçte bu tip görüntü kirliliği yaratan ve yarışseverlerin kafasında istifhamlar bırakan hareketlerden uzak durmak için gerekli hassasiyeti gösterecektir.

Gökhan Kocakaya
News Reporter

16 thoughts on “GÖKHAN KOCAKAYA’dan savunma istendi!

 1. 4 LÜ ganyanımda tekti. ordan yattım. beni de delirtti. tesmen uyudu. at kaybetmedi o kaybetti yarışı

 2. Siz g. Kocakarı nın avukatı mısınız. Bal gibi yarışı sattı. 50 metre kalmış yanındaki at nasıl gayret gösteriyor Kocakaya halen tutuyor atı. En az 5 ay ceza almalı

 3. Boyle yayincilik mi olur? Guzelim altilimi lakayitligi ile yedirdi… Siz arabulucu musunuz… Birakin bu isleri biraz objektif olun. İliskileriniz bozulacak diye dogrulari yazamiyosunuz bari hic konusmayin….

 4. Kocakaya kadar profesyonel biri…ne olursa olsun jokeyligin ve ata gerektiğini yapmalıydı….çok başarılı jokey evet ama yarış severlere çokta yarış kaybettiriyor…

 5. Benzer örneklerini gördük. Manzara yabancı değil. M. Badışoğlu, F. Him yaptılar. Yeter bıktık. Yüzbin kere lanet olsun..

 6. Kaybetmeye koşar mı adam? Akıl var mantık var. Atın sprinti kisaymiş mesafeyi kisaltayim biraz daha idare edeyim derken diğer tay transit geçti.

 7. Bu yaptığınız çok ayıp gökhan kocakaya laubalilik yapmıştır. Atın kısa siprinti filan hikaye tek yarışı siz izlemiyosunuz. Ayrıca 15 senedir ben de sahadayım yani hiç yakışmadı. Ayıp ayıp

 8. Aynı olay Urfa’da yaşanınca kıyamet kopuyor.tabi yetenekli jokey aman yıpranmasın, aman morali bozulmasın.hem bi sürü ‘godomamın’ atına biniyor.eleştirsek mazallah abilerimiz ne der bize.bırakın bu işleri.biz varsak siz varsınız.yukarıdaki yarışseverin dörtlü ganyanı varsa bu site olur.biz de biliyoruz milyoncuklar kazanan jokeyin ‘kıytırık’ bi tay koşusunu satmayacağını.ama siz çıkıp da bu şekilde savunma yapmamalısınız.demelisiniz ki ‘ey kocakaya, kupasız ufak ikramiyeli koşu diye bu şekilde ciddiyetsiz at binemezsin.bu mesleğe ihanettir.binersen de bu işin bir cezası olmalı.bakın bu saatte emek verip yayın yaptığınız sitenize bizler bakıyoruz, sizi biz takip ediyoruz.yani ‘avukatlık’ yapacaksanız ilk önce bizi savunun.

 9. 17 Mayısda şartlı 3 var, ara sadece bir hafta. Ağır gelir ata. Matematik ve atın yarış hayatı düşünülünce, değil mi? Talip bugün gelme, 31 inde gel demiştir.

 10. Yeminle iki gündür moralim sıfır. 2. Ayak 10 tek. 3.ayak 1 tek altılım beşte kaldı. Hakkımızda helal etmiyorum. Hava atarak kazanılmaz yarış. Olan bize oluyor. Ciddiyetsiz iş yapmaya kalktı.

 11. İstanbul komiserlerinin standardı diğer hipodromlardan biraz farklı. Çoğu protesto reddediliyor, cezalar alt sınırdan veriliyor Gün cezası bile almazsa şaşırmam. İyi bir savunmayla paçayı kurtarır.

 12. Oncelikle olarak bir yaris medyasi olarak tarafsiz olmaktansa gorus ve yorumlarinizi belirtiyor olmaniz tarafsizlik ilkesine uymuyor,jokeye gore yorum ve tercihler size yakismiyor,ne ceza almasi gerektgine kadar yer vermissiniz!!!

 13. Pancake tekti 5 te kaldım.bu ikramiyeye çok ihtiyacım vardı.hata bende iki gün önce buraya yazdım, bi hışmanın at binişine bak bi ‘şampiyon jokey’ kocakayanın at binişine.gerçi adamda beyin olsa (ya da atını Maidenden çıkarmak gibi bir düşüncesi) bu ata başkasını bindirir.at sahibi düşmüş kırıntı peşine.atı bu basit koşularda 2. 3. Olup dursun.çorba parası gelir aç kalmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir