Gökhan Kocakaya’nın cezası başlatıldı, bugün at binemiyor!

İstanbul Komiserler Kurulu tarafından sosyal medyada yaptığı bir paylaşım nedeniyle 10 gün ceza verilen Gökhan Kocakaya’nın cezası bugün itibariyle başlatıldı.

26 Nisan 2023 Çarşamba günü İstanbul’da at bindiği 8.koşuyu Bradamante isimli safkanla kazanırken, düzlükte tayının içeriye doğru yatmasını önlemeye gayret etmesine rağmen içindeki rakibi ile temas eden ve sonrasında Hakem Heyeti tarafından 5 gün ceza verilen Kocakaya, konu ile ilgili olarak twitter hesabından bir paylaşımda bulunmuştu.

Yaptığı paylaşımda “Saygıdeğer yarışçılık kamuoyu. Bugün İstanbul’da yapılan 8.koşudan 5 gün ceza aldım. Görüntü ekte. Komiserler Kurulu bence hatalı karar verdi. Sporcu gibi yaşadım, öyle de olmayı sürdüreceğim. Kararın yersiz, hükmün ağır olduğu düşüncesindeyim.” cümlelerine yer veren başarılı jokey, attığı bu tweet nedeniyle 28 Nisan 2023 Cuma günü İstanbul Komiserler Kuruluna davet edilmiş, yaptığı savunmada söz konusu tweeti ‘sosyal medyada yarışla ilgili yapılan yorumlara açıklık getirmek, yarışta faul yapmadığını ve bu nedenle karara katılmadığını yarış kamuoyu ile paylaşmak adına attığını, amacının kurulu rencide etmek olmadığını ve geçmişte de sosyal medya üzerinden kurulları eleştirmek gibi bir tarzının bulunmadığını söylediyse de, İstanbul Komiserler Kurulu savunmasını yeterli bulmayıp 10 gün ceza vermişti.

Bu gelişmelerden sonra mahkemeye taşınan konu ile ilgili ilk karar Gökhan Kocakaya’nın lehine geldiyse de yapılan itirazlar neticesinde mahkeme otoritenin verdiği ceza lehinde kararını değiştirdi.

Kararın Bakanlığa ulaşması sonrası Yüksek Komiserler Kurulu şampiyon jokeyin cezasını bugün başlattı.

 

News Reporter

20 thoughts on “Gökhan Kocakaya’nın cezası başlatıldı, bugün at binemiyor!

 1. 3 kuruşluk makam eline geçirenin ağzı ayrı, xxx ayrı oynuyor.. Gökhan yerden göğe kadar haklı.. Bu komiserler kurulundakiler nasıl insanlar ki verdikleri karar eleştirilemeyecekmiş? Gökhan küfür mü etmiş, hakaret mi etmiş? Futbol, basketbol Hakemlerine edilmedik laf, eleştiri kalmıyor, bu yarış komiserleri adam mı olmuşlar?

  1. Bütün bunlar bir yana, hipodramlarimizdaki Yuksek Komiserleri Kurulundaki zatlar, protesto edilen yarışları degerlendirirken neye gore değerlendiriyorlar!… Verilen kararlarda ciddi tutarsızlıklar var…Bu durumdan yarissever cok rahatsiz ve bu kurullara yarisseverin guveni hic yok ..

 2. yaptığın davranışı kınıyorum sayın gökhan kocakaya… bu davranışın cezası meslekten men edilmesidir normalde… 10 gün az almışsın…. yapman gerekenler nedir?

  her koşuda yanında onlarca can olmasına rağmen at göstermek için onların üzerine çıkman gerekiyor…

  kendini açıklamakta zorluk çekip herkese he abi öyle deyip boyun eğmen gerekiyor…

  elinde kırbaçla saldırman gerekiyor…

  padokta seyirci ile küfürleşip onu attırman gerekiyor…

  aklın varsa imkanın varsa gidersin ülkeden dünyanın en iyi yeri irlanda ingiltere de at binersin…. burası farklı bir yapı farklı bir kurum… eleştiri yok ceza var….

  hadi eyvallah

 3. Şu adamı salın rahat bırakın ya. Halis den sonra en yetenekli jokey. Adama rahat nefes alacağı alanlar bırakın. Saçma sapan cezalar. Yazık günah adama.

 4. Ne çektin be Gökhan şu İstanbul komiserlerinden…Sana dikkat ettikleri kadar dışarı açılanlara rakip ata kamçı dokunduranlara dikkat etmiyorlar…Şimdi böyle yazdım diye banada ceza vermesinler sakın….🤔

 5. Gokhan in bu haberdekinden daha guzel fotografi kesin vardir ama kizgin bakis guzel olmus boyle sacma cezaya!

 6. Git kardeşim bir dakika bile düşünme git bu ülkeden.insan haklıyken bile hakkını savunamayacaksa durmanın anlamı nedir

 7. KK neyi doğru yapmış ki? Bunu doğru yapmasini bekliyoruz. Jokey kocakaya sonuna kadar haklı. Ceza ağır hem de çok ağır neden? Eğer KK haklı ise koşunun sonucunu değiştirsene. Neden değiştirmedi. 10 gün verdiysen bir jokeye ceza o koşu degismeliydi. Degistiremiyorsan da bu cezayı verememeliydin. Diyeceksin ki. Jokeyin aciklamalarindan dolayı bu ceza verildi. Hakliysan sakin ol. Elestirsin yazsın. Ne olacak ki. Verdiğin karardan rahatsan sıkıntı ne? Demek ki verdiğin karardan rahat değil. Üstelik bu kararın eleştirilmesi ne bile tahammülsüz. KK kararlarını kimse beğenmiyor. Jokey at sahibi. Yarış sever. Kimse. Birisi beğensin birisi de süper kararlar veriyor desin. Her hafta basının önüne geçip KK şurada şundan dolayı yarış degismedi. Şurada şundan dolayı ceza aldı. Şeklinde bu baskın açıklaması yapması lazım. Bu sistemin değişmesi lazım. Kuralların bir kitabi olması lazım. Adana ‘ da farklı izmir’ de farklı İstanbul’da farklı. Standart yok. İki yarış üst üste olan değerlendirmede standart yok ki.

 8. Konserler kurulu keyfi Bi halta yaramayan bedava maaş alan tipler akp içeri sızdıran sonra çayını havlucusu pecetecisi işbaşı yaptı

 9. Gökhan KOCAKAYA’ya verilen cezayı kınıyorum.birde cezaevine gönderseydiniz bari.bu ne kardeşim?bu düşmanlık niye?

 10. Şu saçmalığa, şu rezalete ne demeli. Nereden bakılırsa bakılsın rezalet. Adam zaten tay içeriye yatmasın diye sağ kamçıyı kullanıyor. Kantarmayı sola doğru çekiyor ama at ne yapsada sağa yatıyor. Vücut dili bile sağa yatmaması için çabalıyorum diyor. Ama KK kurulu savunmasını yetersiz bulup 5 gün veriyor. Sıralama değişmiyor ama. Yarışta kusur var ama sıralama değişmez demi ? Sonra sosyal medyasını takip ediyorlar adamın. İfade ve düşünce özgürlüğünü hiçe sayıp kafasına göre biz cezayı ikiye katladık diyor. Kocakaya itiraz ediyor mahkemede ve mahkeme kocakayının lehine karar veriyor. Yetmiyor beyefendiler dediğimiz dedik deyip mahkemeye defalarca itiraz ediyorlar ve ne hikmetse mahkeme karar değişiyor! Mahkeme verdiği kararı resmen değiştiriyor! Hangi güç bu kararı değiştirdi? Gökhan kocakaya arkadaşlarının canını riske atan birisi değil. Arkadaşlarını darp eden birisi değil. Açgözlülüğün, saygısızlığın alası olan at göstermeyi yapan birisi değil. Yurtdışına fırsat buldukça gidip ülkesini temsil eden birisi. Gayet kibar, centilmen birisi. Atçılığa yakın zamanda başlayan birisi olarak nefret ettim Türk atçılığından. Kocakayanın sosyal medyasını takip etme tjk. Git yabancı antrenörleri takip et, seyis eğitimine değer ver kısacası kaliteyi artırmaya dair ne varsa onu takip et. Jenerasyon bitik. Tendon atları takip et eyerlemede. Ağır sakatlığı olanı koşturma. Abilerine yarışta yol verip, favorileri kapatanları takip et. Başjokeylere at değil kamçı gösterenleri takip et. Arkadaşını darp eden jokeyler, kavga eden at sahipleri ve seyisleri et. Arkadaşlarının ölümüne sebep olan yada engelli bırakan kişiler hala at biniyor. Adam biraz farklı stilde biniyor diye bazı tv yorumcuları eleştirdide eleştirdi. Amaçları başka jokeyleri öne çıkarmaktı.Yahu bir ülkenizde ki atçılığın rezaletini eleştirin. Meyve veren ağacı hep taşladılar. Yazıklar olsun.

 11. Yetkili.bütün komiserler kurullarını hizmet içi eğitime almalı.Neden birinin elma dediğine digeri armut demesin.Aldıkları kararlar hipodromdan hipodroma değişiyor.Ayrıca Gökhan a verilen ceza bal gibi hatalı.Bizde yarışı seyrettik.Komiserler kurullarındaki görev yapanlar göz doktorundan görmelerinde kusur yoktur diye rapor alsınlar.Ayrıca gökhan ın sözlerinde küfür,hakaret,aşagılama gibi ifade yok.Serzenişte bulunuyor.Bu komiserler kurulu üyeleri ve başkanı kendilerini dokunulmaz aldıkları kararlar bozulmazmı sanıyıorlar.Gerçekten kaş yapayım derken göz çıkarıyorlar.

 12. Sosyal medyada tweet atmak, “Yarış usul ve esaslarına” nasıl aykırı oluyor biri bana açıklasın.
  Cezaları ayrıntılı düzenle ki öngürülebilir olsun.
  At yarışlarının hukuki boyutu inanılmaz yüzeysel.

 13. Hiçbir kimse, hiçbir kurum ve yöneticileri dokunulmaz değildir. Alınan her karar %100 doğrudur denilemez, eleştirilemez asla değildir. Acaba bu yönetici beyler kendilerini Kuzey Kore’de mi yaşadıklarını sandılar. Her insanın kendini savunma ve hakkını arama yetkisi var beyler. Ama siz dokunulmazlık zırhı giymişsiniz, ki mahkeme dahi aleyhinize aldığı kararı bozabiliyor. Yazıklar olsun.

 14. Bu komiserler kurulu kafasına göre iş yapıyor yanlış yapıyorlar ufacık Tepecik şeyleri büyütüyorlar böyle kumsallık olmaz yazıktır günahtır insanın hayatıyla oynamasın

 15. Bu bir özgürlüğe ceza verme yöntemidir, demokrasi icat edildiğinden buyana bu yöntemi ilk defa Hitler uyguladı. Özgürlüğe ceza verme yöntemi Hitler’den sonra ilk defa Türkiye’de uygulandı.
  Dolayısıyla “Bu cezayı hak etmedim” demenin suç sayıldığı bir ülkede yarış atlarının kişnemesine bile ceza gelebilir düşüncesi oluşuyor.

 16. jokeylerin bir birliği, sandığı, sendikası yok mu yaa.. son derece haklı olduğu bir meselede sadece ve yalnızca verilen cezanın haksız olduğunu düşündüğünü ifade eden jokeye fikrini dile getirdi diye ceza vermek nedir! jokey sandığı, birliği olayı neden mahkemeye taşımıyor? neden susuyorlar, neden üyelerinin hakkını savunmuyorlar? yarışseverden başka ağzını açan yok.. kimdir komiserler kurulu, devletin verdiği parayla, makamla eşkiyalık yapma yeri midir? terbiyesiz adamlar..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir