GÖKYÜZÜ’nden Beyaz Bayrak-Ayna…

Şampiyon safkanlar koşmuş at sahibi ve yetiştirici merhum M.Fethi Tulgar anısına 13 Kasım 2019 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus KV-8/DHÖW/D koşuyu, Canan Korucu’nun sahibi, Mesut Bekiroğullar’nın yetiştiricisi ve İbrahim Bekiroğulları’nın antrenörü olduğu Gökyüzü (4y da Kaizbert – Mansure, Sa’d 27), jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı.

Gökyüzü (Sadettin Boyraz)

4 safkanın katılımı ile 2000 metre sentetik pistte koşulan 94.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda startla birlikte liderliği alan ve aldığı bu liderliği bir daha yarışın sonuna kadar hiçbir rakibine kaptırmayan Gökyüzü, tempo yarışlarının usta jokeyi Sadettin Boyraz ile 2’19”63’lük bir derece gerçekleştirerek 2 boy önde finişe uzanan isim oldu. Gökyüzü gibi bu yarışa Ankara’dan gelen Alıcı Kuş (Ayabakan) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 5 boy gerisinde Estigeçti (Altaha) üçüncü, onun da 11 boy arkasında Göldem (Tamerinoğlu) dördüncü oldu.

22’inci startında 14’üncü kez finiş çizgisini önde geçen Gökyüzü, kariyerinin 7’inci Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede, sentetik pistteki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 885.345 TL’ye yükseltti.

Fethi Tulgar Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir