GOLDEN RULER’dan ilk sınıf galibiyet…

25 Eylül 2022 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1800 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Konya Ereğli Bld. Bşk. koşusunu, Hasan Akbulut’un sahibi olduğu, Alp Şemsettin Evcimen tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Metin Yüksel Akkeyik’in yaptığı Golden Ruller (4y aa Dutyfree – Phoenix, Strike The Gold) jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Demirkurt (Dutyfree) elde ederken, Honorable (Pleansty Perfect) üçüncü, Lorenzo (Step By Step) dördüncü, Queimada Grande (Luxor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk sınıf galibiyeti…

Yaz sezonunda start aldığı ilk üç koşuyu kazanma başarısı gösteren Golden Ruller daha sonra start aldığı koşularda tatminkar sonuçlar elde ederken en önemli çıkışını Ankara’daki G2 Fevzi Çakmak koşusu ikinciliği ile elde etmişti. Bugün için uzun aradan sonra tekrar buluştuğu jokeyi Hışman Çizik idaresinde önde giden rakibinin arkasında bekleyen safkan, düzlüğe çıkılır çıkılmaz liderliği alıp son metrelerde kolaylayarak kazanırken kariyerinin ilk sınıf galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Stark liderliği aldı. İkinciliğe Golden Ruller girerken daha sonra Pür Dikkat ve Demirkurt sırası ile 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Stark liderliğini korurken yine ikincilikte Golden Ruller arkalarında Pür Dikkat ve Demirkurt şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de az farkla Stark lider, hemen dışında Golden Ruller daha sonra Pür Dikkat ve Demirkurt iklisi olduğu halde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Golden Ruller liderliği aldı. Gerilerden Pür Dikkat ve Demirkurt’un atakları görüldü. 200’den sonra Golden Ruller ikinciliğe giren Demirkurt’un ataklarına rağmen 2 boy farkla ve 1’49″38 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Golden Ruler (Hışman Çizik)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir