GOOD CURRY’nin Dubai’de ilk hedefi 14 Şubat!

3 Ocak – 30 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Dubai World Cup Carnival (DWCC)’a ülkemizden katılacak olan; G1 Kısrak, Karadeniz ve Harem Koşuları galibi Peri Lina ile G1 Yavuz Sultan Selim ve G1 Ankara Kalesi Koşuları galibi Good Curry, 14 Ocak 2019 Pazartesi günü sabah 05.30’da Dubai’ye uçacaklar…

Bu iki isimden Hadioğlu ekürisine ait Good Curry, Meydan Hipodromundaki ilk yarışına 14 Şubat 2019 Perşembe günü çıkacak. 135.000 $ ikramiyeli ve 1200 metre mesafeli kum pistteki Handikap koşuda, 90-108 Handikap puanı aralığında yer alan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atları start alacak. Dubai Yarış Otoritesi tarafından handikap puanı 108 olarak ilan edilen Good Curry, bu koşuya en yüksek handikap puanlı atlardan biri olarak katılacak.

Good Curry bu yarıştan iyi bir sonuçla ayrılırsa, bundan sonraki hedefi 9 Mart 2019 günü Super Saturday kapsamında koşulacak olan kum pistte 1200 metre mesafeli ve 350.000 $ ikramiyeli G3 Mahab Al Shimaal Koşusu olacak.

Good Curry’ye bu iki koşuda da son dakika bir değişiklik yaşanmaması halinde daha önce Dubai’de Ribella, Win River Win, Dinmyeper ve Sabırlı gibi safkanlarla önemli başarılara imza atan şampiyon jokey Halis Karataş binecek.

 

News Reporter

3 thoughts on “GOOD CURRY’nin Dubai’de ilk hedefi 14 Şubat!

  1. Ben yabancı yarış uzmanı olarak…Good currynin kazanacağına kesin inanıyorum… Nedenine gelince, Godolphin atları bile kumda koşamazken.. Önde tempo kuran atların şansının çok olduğu dubai meydan’da, good curry idareli gidip viraj da atı saldığı an fotoya uzanır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir