Gözlüğü çıkarıldı, starttan çıktığı gibi kazandı!

8 Mayıs 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8/D Şerafettin Gedik Koşusunu, Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi, Sönmez Bilgiç’in ise antrenörü olduğu Çipçe (4y kk Native Khan – Bostorgay, Dai Jin), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Hard Off Hüsne (Luxor) elde ederken, mücadeleden Girl Gone Bad (Toruk Macto) üçüncü, Flashing Girl (Luxor) dördüncü, Sensizim (Zoffany) ise beşinci olarak ayrıldı.

Çipçe (Ahmet Çelik)

Kapalı Gözlüğü çıkartıldı…

Yarış hayatının 14’üncü startında 7’inci birinciliğini elde eden Çipçe, jokeyinin önerisi ile bu kez Kapalı Gözlüğü olmadan start aldığı mücadelede kariyerinin en önemli birinciliğine imza atarken, İstanbul’daki ikinci, bu mesafedeki ise ilk birinciliğine imza attı.

Startla birlikte öne çıkarak koşunun liderliğini yapmaya başlayan Çipçe ve ilk metrelerden itibaren rakibinin peşine düşen Hard Off Hüsne, bütün koşuyu bu şekilde koştular. Starttan aynaya kadar sürekli Çipçe kaçtı, Hard Off Hüsne onu kovaladı. Hard Off Hüsne son düzlüğün ortalarında Çipçe’yi yakalar gibi olduysa da, rakibinin hücumlarına aynı şekilde karşılık veren Çipçe finiş çizgisini yarım boy farkla ve 2’11”07’lik derecesi ile önde geçti.

Çipçe (Ahmet Çelik)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.